X

Bitcoin Kasım Ayında Yüzde 40 Artabilir! Yakın Vadede Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Bitcoin Kasım'da yüzde 40 artış yakalayabilir. Ancak öncesinde yatırımcıları ne bekliyor?
12:25
3 Kasım 2021
Bitcoin Kasım Ayında Yüzde 40 Artabilir! Yakın Vadede Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Bitcoin fiyatı uzun süredir, 62.500 dolarlık kilit direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyordu. Bununla birlikte, 21 Ekim’den bu yana daha büyük fiyat yapısı yana doğru hareket ettiğinden BTC güç toplayamadı. Ancak Bitcoin son günlerde bir miktar toparlanmayı başardı ve yukarı yönlü bir hareket başlattı.

Öte yandan BTC‘nin tüm zamanların en yüksek aylık kapanışına ulaşmasıyla birlikte yatırımcılar ve trader’lar bu durumdan heyecan duymaya başladı.

Ancak, 3 Kasım’da yapılması planlanan FOMC toplantısı, piyasa şüpheciliğini yüksek tutmayı başardı. FOMC toplantısı en son gerçekleştiğinde, Bitcoin bazı dalgalı fiyat hareketleri ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, BTC‘nin daha fazla yan hareket görebileceği tahmin edilebilir. Bununla birlikte, yakın gelecekte BTC’nin ivmesini yönlendirebilecek bazı faktörler var.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kasım Kazançları Yolda

Genel olarak Kasım ayı Bitcoin (BTC) için her zaman harika geçti. Öyle ki amiral gemisi kripto para birimi, yıllar içinde Kasım aylarında ortalama olarak %40’tan fazla fiyat artışı kaydetti. Ancak, Kasım ayının başında yatırımcılar bundan sonra ne olabileceği konusunda net değil. Dolayısıyla, FOMC toplantısından önce birikimi riske atmak istemiyorlar.

Yatırımcıların bu endişesine rağmen, Bitcoin’in yükselişini sürdürdüğü unutulmamalıdır.

Özellikle, stablecoin arz oranı düşüş trendi-birikim yörüngesinde. Genel olarak, SSR değerindeki düşük bir eğilim, genellikle potansiyel bir yükseliş eğilimi ile ilişkilidir. SSR, su anda koşullu yükseliş çizgisinde. Ayrıca, yükseliş trendinin başarılı bir şekilde savunulmasıyla, BTC satın almak için stablecoin’lerin çılgınca kullanımı nihayet başlayabilir.

Öte yandan Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL), 40 günlük ortalama çizginin üzerinde bir artış gördü. Bu genellikle her iki yöndeki fiyat oynaklığı ile uyumludur. Şimdilik, düşük düzeyde kar elde eden bir artış, Bitcoin için zincir üzerinde daha büyük bir yükseliş tablosu çiziyor.

Yeni Bir Düzeltme Gelebilir

Zincir içi aktivite parlıyor olsa da, daha fazla büyüme için hala yer var. Bitcoin’in aktif adreslerine bakıldığında gösterge, ağın fiyatın gerisinde kaldığını gösteriyordu.

Grafiğe bakıldığında, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinin yakınında bulunmasına rağmen hala Nisan ayındaki kadar bitkin değil gibi görünüyor. Bu aynı zamanda zincir üzerindeki muazzam gücü vurgulayarak BTC’nin önümüzdeki haftalarda toparlanmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bütün bunlar iyi olsa da, kısa vadeli bir düzeltme olasılığı da göz ardı edilmemesi gerekiyor. BTC‘nin haftalık ve günlük RSI’sına bakıldığında, aynı şey potansiyel bir aşırı alım durumunun belirtilerini gösterdi. Bu genellikle bir fiyatın tersine çevrilmesiyle sonuçlanır.

Bu nedenle, Kasım ayı Bitcoin için umut verici görünse de, son toparlanmaya rağmen kısa vadeli bir düzeltmeye hazırlıklı olmak daha iyi çünkü bu iyi bir satın alma fırsatı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar