X


Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve Diğerleri Yön Değiştirdi! Bu Altcoin’de Rekor Artış Yaşanıyor!

Kripto para piyasası yeniden yön değiştirdi, Bitcoin ve altcoin'lerde artışlar yaşanmaya başladı. Bu altcoin ise rekor bir artışa imza attı.
09:55
6 Mart 2022
Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve Diğerleri Yön Değiştirdi! Bu Altcoin'de Rekor Artış Yaşanıyor!
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde yön değiştirdi ve Bitcoin’ler ve altcoin’lerde büyük değer artışları yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşanan bu artışla birlikte 45.400 dolar seviyesine kadar yükselirken altcoin’lerde de durum bu şekildeydi.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci altcoin Ethereum da bu dönemde fiyatını 3.000 doların üzerine çıkartmayı başardı. Ancak daha sonra Rusya-Ukrayna krizinin de etkisiyle fiyatta sert düşüşler yaşandı ve BTC 39.000 doların da altına geriledi.

Bugün ise piyasa yeniden harekete geçmiş gibi görünüyor. Gelin bu içeriğimizde Bitcoin ve altcoin’lerde son duruma ve güncel seviyelere bakalım.

Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselişe Geçti

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), son 1 hafta içerisinde oldukça fazla volatilite gördü. Öyle ki BTC, 3 Mart’ta hızlı bir artış başlatarak 45.400 dolara ulaşırken 5 Mart’ta fiyatını 39.000 doların altına kadar çekti.

Ancak Bitcoin grafiğine baktığımıza lider kripto para birimi yeniden yön değiştirmiş gibi görünüyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), 21Milyon.com’dan alınan verilere göre son 24 saatte %1.37’lik bir artışla 39.571 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Bitcoin fiyatında yaşanan bu düşüş ve yükselişler altcoin’lerin fiyatını da oldukça fazla etkiliyor. Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de yaşanan artış altcoin‘leri uçuşa geçirirken, devam eden Ukrayna Rusya arasındaki krizle birlikte Bitcoin ve altcoin’lerde sert bir düşüş yaşandı.

Öyle ki pek çok altcoin yaşanan bu düşüşle birlikte büyük değer kayıpları kaydetti. Ethereum 3.000 doların altına gerilerken, Binance Coin (BNB), 370 doların da altına geriledi.

Ancak piyasanın yeniden toparlanmaya başlamasıyla birlikte altcoin’lerin çoğu yeniden artışa geçti. Ethereum şu anda son 24 saatte %0.80’lik bir artışla 2.650 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Diğer altcoin’lere baktığımıza ise durum şu şekilde;

Binance Coin (BNB), son 24 saatte %2.44’lük bir artışla 384 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken, Ripple (XRP) son 24 saatte %3.71’lik bir artışla 0.74 dolardan, Terra (LUNA) son 24 saatte %2.21’lik artışla 81.15 dolardan, Cardano (ADA) son 24 saatte %0.81’lik artışla 0.85 dolardan, Solana (SOL) son 24 saatte %0.02’lik düşüşle 88 dolardan ve Avalanche (AVAX) son 24 saatte %0.30’luk düşüşle 76.11 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okudu

Kripto para birimlerinde yaşanan artışla birlikte pek çoğu %2’lik %3’lük artışlar kaydederken popüler altcoin Chiliz (CHZ), piyasaya meydan okuyarak büyük bir artışa imza attı.

CHZ, başlattığı bu yükseliş ivmesiyle birlikte son 24 saatte %30’luk bir artışa imza attı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler altcoin Chiliz (CHZ), CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %13.34’lük bir artışla 0.2217 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar