reklamı kapat

Bitcoin Değerini Kısa Vadede Yükseltebilecek 3 Unsur

6 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

CNBC’de yayınlanan Fast Money programının katılımcılarından yatırım firması BKCM’nin kurucusu Brian Kelly, Bitcoin’in yükselişe başlayacağını kaydetti ve düşüncelerini 3 ana maddeyle açıkladı.

Kelly’ye göre Bitcoin fiyatını 12 ya da 14 bin dolar desteğine taşıyacak 3 ana unsur bulunuyor. Birincisi Goldman Sachs gibi büyük bankaların kripto para yatırımına başlaması. İkincisi Bitcoin’in yasal olduğunun netleşmesi. Diğeri ise 14 Mayıs’ta New York’ta düzenlenecek Blockchain haftası.

Geçtiğimiz hafta başında Goldman Sachs’ın kripto para yatırımı ofisi açacağı haberini yapmıştık. Banka müşterileri Bitcoin ve kripto para piyasasına artık yatırım yapabilecek. Banka yöneticileri kripto paralara talebin arttığını ve Bitcoin’in alternatif bir değer saklama aracı olarak görüldüğünü ifade etti. Sachs yöneticilerinden Rana Yared Bitcoin’in gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağına inandığını belirtti.

VISA yöneticisi ve Bitcoin Vakfı kurucusu Jon Matonis Yarded ile aynı düşünceleri paylaşıyor. Matonis büyük bankaların yapacağı yatırımların büyük miktarda likidite sağlayacağının altını çiziyor. Bitcoin’in faiz oranlı piyasasının da oluşacağını ve böylece kripto piyasasının olgunlaşacağını düşünüyor.

Bitcoin menkul kıymet değil

Kar amacı gütmeyen organizasyon Coin Center’ın haberine göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurumu (SEC) yetkilileri, Bitcoin’in yasal tanımının yapılması teklifinde bulundu ve menkul kıymet olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti.

SEC başkanı Jay Clayton Bitcoin’in bir değişim aracı olduğunu ve çoğu insanın Bitcoin’i para birimi olarak tanımladığını ifade etti. Diğer yandan tek bir şirkete ya da kuruma yarar sağlamadığı için menkul kıymet sayılamayacağını ekledi.

Kelly’e göre bankaların ilgisi, olumlu düzenleme haberleri ve New York Blockchain haftası göz önünde bulundurulursa, Bitcoin 10 bin doları geçebilir ve kısa vadede yeni destek seviyeleri oluşturabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.