reklamı kapat

Bitcoin Cash Yükselişi Sürüyor, Bitcoin SV Etkisi Olabilir Mi?

Bitcoin SV (BSV) hakkında çıkan haberlerin ardından Bitcoin Cash (BCH) yükselişinin devam etmesi dikkat çekti.
22:10
15 Nisan 2019

Kripto para piyasası son günlerde ilginç bir olaya sahne oluyor. Sahte Satoshi, Craig Wright’ın altcoin’i Bitcoin SV (BSV) Binance tarafından liste dışına alınıyor. CoinTürk okurlarıyla paylaştığımız bu yazıyı tıklayarak ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz. Kripto severler tarafından sosyal medya platformları üzerinden başlatılan bir tartışmaların da etkisiyle olayların bu noktaya gelmesi bir hayli ilgi çekici. Bu olaylar yaşanırken BSV’nin rakibi olarak görülen Bitcoin Cash (BCH) fiyatlarının yükselmeye devam etmesi ise kullanıcıların dikkatini çekti.

Bitcoin SV Olayları

Craig Wright kripto para topluluğunda pek de iyi sayılmaz bir şöhrete sahip. Kendisini Bitcoin’in (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto olarak tanıtan Wright, ortaya koyduğu davranışlarla topluluktan kullanıcıların tepkisini üzerinde toplamıştı. BSV hakkında bir dizi gönderi paylaşarak altcoin’i sert şekilde eleştiren ve Wright’ı dolandırıcılıkla suçlayan bir Twitter kullanıcısı, görünüşe bakılırsa olayları iyice alevlendirdi.

Hodlanout adlı Twitter kullanıcısının kimliğini tespit edene 5.000 dolar para ödülü teklif eden Craig Wright bu hamlesiyle çizgiyi biraz aştı. Önce yasal yollardan hakkını arayacağını belirten Wright, son hamlesiyle tepkileri üzerinde topladı. Kripto severler Wright’a karşı bir hareket başlatarak borsalardan BSV’nin liste dışına alınmasını talep etmişti. CoinTürk okurlarıyla bu ihtimali de daha önceden yayımladığımız bir yazıda paylaşmıştık.

BCH Fiyatı Tırmanıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsa platformlarından Binance, 15 Nisan 2019 tarihinde BSV’nin liste dışına alınmasına karar verdi. Sosyal medyada konuşulanlara bakılırsa karar bir domino etkisi oluşturacağa benziyor. Başka bir deyişle BSV’nin diğer işlem platformlarının dışına alınması da gündeme gelebilir. Olayların ardından BCH fiyatı yükselişe geçti. Zaten son bir aylık süreçte ciddi oranda artış kaydetmeyi başaran BCH, son gelişmelerle birlikte tırmanışına devam etti.  Son yaşanan olaylı hard fork’un ardından BCH ile BSV rekabeti gündeme gelmişti. BSV hakkında çıkan haberlerin ardından yatırımcıların BCH’yi tercih ettiği düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.