X


Bitcoin Cash (BCH) Hard Fork’u Geldi Çattı

Bitcoin Cash (BCH) hard fork'u yaklaşırken kullanıcılar gelişmeler hakkında heyecanlanıyor.
13:00
15 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin Cash’in (BCH) bir yıllık tarihindeki en tartışmalı hard fork 16 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek. Fork’un tartışmalı olarak anılmasının nedenleri arasında Bitcoin Cash Blockchain’inin iki farklı yola ayrılabileceği ihtimali gösterilebilir.

Bitcoin Cash’in ardındaki iki geliştirici ekip kripto paranın geleceği hakkında fikir ayrılığına düşünce ortalık karıştı. Bitcoin ABC ve Bitcoin SV (Satoshi Vizyonu) adı verilen gruplar şimdiye dek ortak bir karara varabilmiş değil.

Söz konusu hard fork işleminin 15 Kasım 2018 tarihinde ülkemiz saatine göre 19:40’da başlatılması bekleniyor. İşlem başladıktan sonra baskın bir zincirin oluşup oluşmayacağının çok geçmeden belli olacağı öngörülüyor.

Böylesi tarihi bir anı birçok kripto para kullanıcısı, Bitcoin Cash sahibi ve piyasa analisti dünyanın dört bir yanından takip ediyor olacak. Hard fork’un ardından madencilerin de hash güçlerini hangi zincire odaklaması gerektiği netleşecek ve yatırımcılar hangi coin’lerin tutulacağına karar verecek.

Hard fork’un bu kadar yaklaşmasına rağmen halen bu işlem hakkında belirgin olmayan birtakım durumların bulunduğu söylenebilir. Kullanıcıların ya da madencilerin çoğu hangi uygulamayı destekleyecek? Bitcoin SV’nin başlıca savunucuları diğer zincire saldırıda bulunmak için harekete geçecek mi?

Sürekli yeni gelişmelere sahne olan Bitcoin Cash hard fork’unu sürece yakın isimlerin Twitter hesapları üzerinden takip edebilmek mümkün. Yeniliklerden haberdar olmanın bir diğer yolu da Reddit.

Öte yandan hard fork sürecinin nasıl işlediğini Fork Monitor adlı platform üzerinden daha basit bir şekilde takip edebilmeniz de mümkün.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar