Reklam

Bitcoin, BTC’ye Fare Zehiri Benzetmesi Yapan CEO’nun Şirketini Geride Bıraktı!

Bitcoin Warren Buffet’ın şirketini piyasa değeri bakımından geride bıraktı.
14:19
31 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son veriler ışığında Bitcoin’in (BTC) 2018 yılı başından bu yana işlem hacmi değeri açısından en yüksek rakama ulaştığı görülüyor. On-chain analiz kaynağı Digital Assets Data’dan elde edilen rakamlar, Aralık 2020’de Bitcoin’in en büyük ikinci işlem hacminin kaydedildiğini gösteriyor.

Bitcoin İşlem Hacmi

Ortaya çıkan bilgilere göre eğer Bitcoin işlem hacmi kalan sayılı saatte 252 milyar dolar artarsa yeni bir işlem hacmi rekoru kırılabilir.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in mempool’undaki işlenmemiş işlemlerin boyutu ve ağ işlem ücretleri gibi diğer göstergeler de genel olarak artan faaliyete işaret ediyor. Ayrıca hem büyük hem de küçük bakiyelere sahip olan cüzdanlar da benzeri görülmemiş seviyelere yükselmeye devam ediyor.

Öte yandan Google Trends verilerine göre de “Bitcoin” aramaları Şubat 2018’deki verileri yakaladı. Bu göstergelerdeki artışın Bitcoin’in sürekli rekor kırmasından kaynaklandığını ifade etsek yanlış bir yorum yapmış olmayız.

Bitcoin, Berkshire Hathaway’i Geçti

Bitcoin bu sene kurumsal anlamda büyük ilgi gördü ve hem bu kurumsal ilgi hem de küresel olaylar sebebiyle 15 gündür yeni rekorlara imza atıyor. Son olarak bu sabah erken saatlerde 29.300 doların üzerine çıkarak yeni bir rekora imza atan BTC, piyasa değerini de her geçen gün artırıyor.

Bu süreç içinde geçtiğimiz günlerde Bitcoin, VISA’yı piyasa değeri bakımından geride bırakmıştı. Elde edilen son veriler ise Bitcoin’in yine piyasa değeri sıralamasında Berkshire Hathaway’i geride bıraktı. Burada asıl önemli nokta ise Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffet’ın geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’i “fare zehiri” olarak nitelendirmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yani lider kripto para birimi en büyük eleştirmenlerinden biri olan ünlü ismin şirketini geri bırakmış oldu.

Ethereum’un İyi Performansı

Yılbaşından bugüne kadarki %290 getirisine rağmen Bitcoin, en büyük altcoin Ethereum’un (ETH) performansına kıyasla hala sönük kalıyor. Digital Assets Data’nın da onayladığı gibi, ETH / USD 1 Ocak’tan bu yana neredeyse %500’lük kazanç sağladı. Mart’ın en düşük seviyelerine kıyasla ise performans daha da güçlü.

Bunlara ek olarak fiyat veri sitesi Coingecko’nun kurucusu Bobby Ong, Çarşamba günü paylaştığı bir dizi tweet ile 2021’deki kripto piyasası için tahminlerini paylaştı. Ong’un tahminlerine göre Ethereum 2021 yılında tüm zamanlar rekorunu kıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar