X


Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Düşüşü Bitti mi: Uzmanlar Yorumladı

Uzmanlar BTC ve ETH için yeniden yükseliş sinyali verdi.
23:01
22 Şubat 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün nispeten beklenen bir düzeltme yaşadı. Bitcoin fiyatının haftalardır düşen hacmi aslında bu düzeltmenin gelebileceğine dair önemli bir sinyal veriyordu ve beklenen oldu.

BTC Fiyatı 47.000 Dolara İğne Attı

BTC/USD işlem çifti 47.000 dolara kadar gerileyerek %10 üzerinde bir düşüş yaşadı. BTC fiyatı yeniden yükselişe geçip 53.500 dolara kadar gelse de son 24 saatin bilançosu %7 düşüş gösteriyor. BTC fiyatının tam olarak toparlanması için ise 58.000 doların üzerine çıkılması gerekmekte.

Bitcoin’in bu düşüşü Ethereum başta olmak üzere bütün altcoinleri çok daha sert etkiledi. ETH son 24 saat içerisinde %11, BNB %12, DOT %7, ADA %7,50 ve LTC %11 düşüş yaşadı. Son 24 saat içerisinde top 10 içerisinde yükselişe geçen tek kripto paranın ise XRP olduğu görülüyor. XRP, dava haberi ile %12 yükseliş yaşadı ve 0,61 dolar direncini kırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzmanlara Göre Düşüş Bitti mi?

Peki uzmanlara göre yaşanan bu düşüş tam olarak bitti mi? Ünlü analist Josh Rager, bu %20’lik düşüşün aslında doyma noktasına ulaşılmasından dolayı gerçekleştiğini vurguladı. Rager’a göre neredeyse 1 aydır devam eden yükseliş trendinin bir yerde kırılması aslında oldukça sağlıklı.

Image

Rager yine de BTC fiyatının hafif bir düşüşünün altcoinleri nasıl sert etkileyebileceğinin görülmesinin piyasa için iyi olduğunu da ifade etti. Ünlü analist bunun geçici olduğunu ve piyasanın önümüzdeki günlerde yeniden yükselişe geçeceğini düşünüyor.

74.000 takipçisine seslenen Galaxy BTC ise “efsanevi bir sıçrama geliyor” ifadesi ile piyasanın hem BTC hem ETH için eski haline döneceğini vurguladı. Düşüşün grafiğini atan analist, sıradaki hedefin ise 60.000 dolar olduğunu vurguladı.

BTC ve ETH İçin Uzun Vadeli Hedef

Analist 19 Şubat tarihli açıklamasında ise BTC için 100.000 doların hedef olduğunu vurgulamış ve bunun er ya da geç gerçekleşeceğinin altını çizmişti. Analistin daha düşüş olmadan sert düşüşlere hazırlıklı olma çağrısı yapması ise dikkatlerden kaçmadı.

Ethereum için ise durumun aslında Bitcoin’e bağlı olduğu söylenebilir. Lider kripto para birimi ile korelasyona sahip olan ETH fiyatının yeniden 2.000 dolar altına düşse de bu sefer çok daha güçlü çıkabilir ve 2.200 doları hedefleyebilir.

Analistlerin ETH yorumları 2.200 dolar sonrasında ise direkt olarak 3.000 doları hedeflemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar