X

Bitcoin (BTC) Kurumsal İlgide Rekora İlerliyor

Bitcoin için başka bir olumlu haftayla birlikte kripto varlıklarla ilgili yatırım ürünleri toplam 225 milyon dolarlık sermaye akışı gördü.
14:30
12 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin‘e sermaye girişleri artarken Ethereum ve diğer altcoin’ler oldukça geride kaldı. BTC, 57.000 dolar üzerinde tutunma girişimlerini sürdürürken psikolojik sınır 60.000 dolara yolculuğunu sağlam temellere oturtmak istiyor.

Bitcoin Kurumsal İlgide Arayı Açıyor

CoinShare blog gönderisine göre Bitcoin için başka bir olumlu haftayla birlikte kripto varlıklarla ilgili yatırım ürünleri toplam 225 milyon dolarlık sermaye akışı gördü. Bu durumda BTC, pazara art arda sekizinci kez pozitif hafta başlangıcı yaptı. Fonlar kripto para piyasasında sürekli olarak yeni yatırımcıları çekerken yönetim altındaki toplam varlık sayısı 67 milyar dolarlık ATH’den yalnızca %5 eksik olarak kaydedildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ABD lokasyonundaki duygu değişimi, genel olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkındaki resmi retorik ile kripto para piyasası güçlü bir toparlanma evresi yaşadı. Artan giriş oranları, muhtemelen ABD’deki bir Bitcoin ETF‘ine potansiyel olarak onaylanma konusunda sinyaller veren SEC Başkanı Gary Gensler’in yaptığı açıklamalar ile örtüşüyor.

SEC gibi düzenleyicilerin kripto para endüstrisine daha olumlu bakışı, kurumsal yatırımcıların piyasaya girme ihtimalini direkt olarak artırıyor. Geçtiğimiz dönemde çok sayıda büyük banka temsilcisi, müşterilerinin yatırım portföylerini çeşitlendirmek adına kripto para piyasasına girmeyi dört gözle beklediklerini belirtmişti.

Diğer Kripto Paralarda Durum

Bitcoin‘e sermaye girişleri güçlü bir pozitif eğilim gösterirken Ethereum 14 milyon dolarlık hafif bir kayıp kaydetti. Lider kripto para Bitcoin’in güçlü rallisi, dominance oranını artırırken Ethereum’un pazar payı aşağı yöne seyrediyor. Bununla birlikte Ethereun pazar payında kayıplar yaşasa da Solana ve Cardano güçlü girişler ile yükseliyor.

Solana ağı, Ethereum’a kıyasla daha düşük ücretler nedeniyle NFT topluluğu çoğunluğunun odak noktası haline geldi. Ripple, Litecoin ve Polkadot gibi diğer altcoin’ler de fon çıkışlarıyla karşı karşıya kaldı ve toplamda 3 milyon dolar kaybetti.

Solana 12.5 milyon dolar, Cardano 3 milyon dolarlık girişler gördü. Bitcoin’e kıyasla diğer kripto paralarda mutevazı sayılabilecek fon girişleri görüldü. Ripple 2.1 milyon dolar, Litecoin 0.6 milyon dolar ve diğer altcoin’ler 0.2 milyon dolar ortalam ile çıkışları ile iyi performans sergileyemedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar