X


Bitcoin (BTC) İçin İki Milyarderden İki Kritik Açıklama

Bitcoin'e yatırım yapacak sıradaki şirket Netflix olabilir.
16:21
3 Mart 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldukça çalkantılı bir haftadan sonra yeniden 50.000 dolar seviyesinin üstünde seyrediyor. Bitcoin’in kısa süre içerisinde 58.000 dolardan 44.000 dolara kadar düşmesi ciddi bir panik yaratsa da parabolik hareket hala bozulmamış gibi gözüküyor.

Netflix Sıradaki Bitcoin Bombasını Patlatabilir

Milyarderlerin açıklamalarına bakıldığında ise Bitcoin için 50.000 dolar seviyesinin bile aslında başlangıç olabileceği görülmekte. The Draper Associates kurucusu Tim Draper, katıldığı güncel bir programda Bitcoin’e yatırım yapan şirketlere bir yenisinin daha eklenebileceğini ifade etti.

Draper, büyük kurumların CFO’larının şu an için Bitcoin yatırımı yapmayı düşünmek zorunda olduklarını vurguladı. Bunun enflasyona, sınırsız para basımına ve merkezi para düzenine karşı bir sigorta olduğunu ifade eden Draper, Netflix’in sıradaki şirket olduğunu düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dünyanın en büyük 500 şirketi arasında yer alan Netflix, kısa süre önce yaptığı IPO ile adından söz ettirdi. CEO Reed Hastings’in başarısına değinen Draper, kendisinin Bitcoin yatırımı yapabilecek vizyona da sahip olduğunu vurguladı. Kısa süre önce MicroStrategy, Tesla, Twitter ve Square gibi dünya devleri Bitcoin yatırımı yaptı. Bunun Fortune 500 şirketleri arasında yayılması ise BTC için kaçınılmaz bir yükselişi beraberinde getirecektir.

Bitcoin Almadığı İçin Çok Pişman

Öte yandan Soros fonu ile tanınan milyarder fon yöneticisi Jim Rogers da BTC için hem iyi hem kötü haber paylaştı. Efsanevi yatırımcı, geriye dönüp baktığında geçmişte Bitcoin almadığı için çok pişman olduğunu ifade etti. Bitcoin ve altının önümüzdeki günlerde patlama yaşayacağını düşünen Rogers, burada kaybedenin ise menkul kıymet borsaları ve hisse senetleri olduğunu vurguladı.

bitcoin

Rogers’a göre Bitcoin fiyatının hala yükselme şansı bulunuyor olsa da yakında devletlerden bir yasak gelebilir. Bitcoin’in başarısının değeri sıfıra inen birçok kripto paranın başarısızlığını unutturduğunu ifade eden Rogers, bu trendin yasak gelene kadar devam etmesini bekliyor.

Devletler Bitcoin’i Yasaklayabilir mi?

Devletlerin Bitcoin’i yasaklaması aslında daha önce de çokça duyulan bir durum. Buna rağmen BTC’nin tamamen merkezsiz yapısı bunu engelliyor. Hindistan’ın adım attığı yasak ise bu konuda tek çare olabilir. Devletler Bitcoin’i yasaklayamasa da kripto para borsalarının bankalarla olan iletişimini ve alışverişini tamamen kesebilir. Bitcoin ise eşler arası bir şekilde yine alınıp satılacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar