X

Bitcoin (BTC) İçin Beklenen Sinyal Geldi: Kemerleri Bağlayın

Bitcoin fiyatı için beklenen tahmin ünlü analistten geldi.
17:21
12 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Eylül ayının başında yaşadığı sert düşüşten sonra Ekim ayında tam tersi bir toparlanma yaşadı. BTC/USD işlem çifti neredeyse beş gündür aralıksız bir şekilde yükselmekte ve ünlü kripto para analisti Josh Rager yatırımcıları sevindiren bir tahminde bulundu.

Bitcoin Hafta Sonu 12.000 Dolar Olacak

Analist, beş günlük yükseliş rallisine sahip olan Bitcoin’in Pazar günü itibariyle 12.000 dolarlık bir kapanış yapılmasını engelleyecek hiçbir sebep görmediğini belirtti. Bitcoin’in günden güne yavaş yavaş yükseleceğini ve haftayı 12.000 dolar ile kapatacağını vurgulayan kripto para analisti, aslında birçok BTC yatırımcısının istediği türden bir açıklama yaptı.

Bitcoin fiyatı analistin tahminine rağmen ve tahmini ile beraber çok daha farklı seviyelere gelebilir. ABD başkanlık seçimlerine çok kısa bir süre kalması, ABD’deki Koronavirüs’e karşı teşvik ödemelerinin onaylanıp onaylanmayacağı belirsizliği gibi unsurlar fiyatın volatilitesini arttırabilir.

Ancak uzmanların genel olarak tahminleri BTC‘nin yükseleceğine, Joe Biden’ın seçimi kazanacağına ve Koronavirüs teşvik ödemelerinin onaylanacağına yönelik gibi gözüküyor. Buna ek olarak Bitcoin’in 2021 yılında 20 kat artacağına yönelik bir tahminin de yapılması, yatırımcıların hiç olmadığı kadar olumlu bir havaya girmesine neden oldu.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar