X


Bitcoin (BTC) İçin 2.000 Dolarlık Hareketin Yönü Açıklandı

Analist Vince Prince, BTC'nin yönünü tayin etti.
11:41
18 Eylül 2020

Bitcoin 2 Eylül tarihi itibariyle 10.000 dolar kadar altına inerek korkutucu bir senaryoyu gözler önüne serse de düşüş burada durdu ve devamında 11.000 doların yeniden test edildiği görüldü. Özellikle ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell tarafından yapılan açıklamalar ve açıklamaların beklentisi BTC fiyatını olumlu yönde etkiledi.

Ancak bütün bunlara rağmen tanınan bir kripto para analisti BTC’nin 2.000 dolarlık gerileme yaşayabileceğini düşünüyor. TradingView üzerinde yayınladığı grafiklerle bilinen Vince Prince, Bitcoin’in alçalan kanalda olduğunu ve fiyatın 9.000 doların dibine kadar düşeceğini ifade etti.

Bitcoin 9.000 Dolara Kadar Düşecek!

Analistin bu tahmini aslında birçok teknik indikatör barındırıyor. RSI, MACD ve hareketli ortalamaları dikkate aldığını vurgulayan analist, BTC için hoş olmayan bir düşüş yaşanabileceğini tekrar hatırlattı.

Tabii ki herkes teknik analist ile aynı görüşleri paylaşmıyor. Ünlü yatırımcı ve kripto para uzmanı David Zeiler ise Twitter’dan yaptığı açıklamada BTC’nin şu an alım noktasında olduğunu vurguladı. FED kararından sonra BTC‘nin tam anlamıyla “alım yapın” diye bağırdığını ima eden Zeiler, her şeyin BTC lehine olduğunu savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar