X

Bitcoin (BTC) Fiyat Öngörüsünü Açıklayan Deneyimli Analist: “FOMO Rallisi Kapıda”

Bobby Lee, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin fiyatındaki tüm beklentileri bir kenara attı.
18:01
29 Eylül 2021

Deneyimli analist Bobby Lee, lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyat hareketi için öngörüsünü aktardı. Başarılı yatırımcılardan biri olan Lee, kripto para piyasasının amiral gemisini ralliye sürükleyecek katalizörü açıkladı.

FOMO Rallisi

BTCC borsasının eski CEO’su Bobby Lee, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin fiyatındaki tüm beklentileri bir kenara attı. Lee, Bitcoin’in bir sonraki rallisinin uzun süredir beklendiği belirtti. Kripto para cüzdan sağlayıcısı Ballet’i kuran Bobby Lee, 4. çeyrekte Bitcoin yükseliş öngörüsünü koruyan isimlerden olurken zayıflık iddialarını reddediyor.

Lee, Bitcoin’in 40.000 dolar bandına gerilemesi hakkındaki sorulara şöyle cevap verdi:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yalnızca %5’lik bir düşüş oldu.

Lider kripto para Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.000 dolar bandının üzerinde alım satım işlemi görüyor. Uzmanlara göre BTC’nin gelecekteki rallisi tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça yukarısını hedefliyor. Yıl sonu fiyat tahminlerinde birçok analist 100.000 dolar öngörüsünü belirtirken Lee, görüşlerini bildirdi:

2021 yılı bitmeden veya 2022 yılı başlangıcında bu gerçekleşecektir. 100.000 doların üzerini rahatça göreceğimize inanıyorum. Burada rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak 200.000 dolar seviyesi ATH’nin belirleneceği nokta olabilir. Açıkçası 200.000 doların üzerine çıkmak çok büyük bir dönüm noktası, bu yüzden medyada çokça yer alan FOMO kavramı devreye girebilir. Genel olarak bu birkaç yılda bir olur ve bence Bitcoin için bir FOMO rallisi uzun zamandır bekleniyor.

Bitcoin Fiyatı

Kripto para piyasasının amiral gemisi eylül ayını düşüş eğiliminde geçiriyor. Ancak ayın bitimine iki gün kala geri dönüş için umut verici koşullar sağlanmaya başladı. Son gelişmelerde Çin Evergrande borç döngüsü ve ABD Kongresi’nin altyapı paketi için 30 Eylül’de planladığı oylama ve aylık kapanışın hemen ardından 1 Ekim’de 3 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesi yer alıyor.

Bitcoin fiyatının 30.000 dolara düşmesini bekleyen birçok popüler iddialar bulunuyor. Bununla birlikte uzman analist Michael van de Popper, Bitcoin’in gün içerisinde sıçramasının hisse senedi piyasalarına da olumlu yansıdığını kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar