X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) Teknik Analizi

BTC, ETH ve BNB grafiklerinde son durum.
18:55
8 Mayıs 2021

Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin yeşil bölgede işlem görürken bazı kripto paralar düzeltme aşamasına girdi. Mevcut kripto para piyasasının yönünün nötr bölgede olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, yükseliş trendine devam ediyor. BTC, 24 saatlik zaman diliminde %2’nin üzerine artış kaydetti. Lider kripto para, gün içerisinde 59.445 dolara kadar tırmandı. Ancak bu seviyede tutunamayan BTC 58.000 dolar ila 59.000 dolar arasındaki fiyat bandına geriledi. Boğaların fiyatı 60.000 doların üzerine çıkarması piyasaya ivme kazandırabilir. Bununla beraber BTC için ilk durak 60.400 dolar seviyesi olacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para piyasasının amiral gemisi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 58.700 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para Ethereum son 24 saatte %5’in üzerinde artış kaydederek 2.670 dolara ulaştı. ETH, orta vadeli hedefini büyütürken, fiyatın 3.600 doların üzerinde stabilize olması derin bir düşüşü engelleyecektir. Bunun yanı sıra teknik analiz verileri ve grafikler Ethereum’un yükseliş trendini doğruluyor. Ayrıca, boğalar piyasanın hakimiyetini ele geçirdi ve kısa vadede hedefi 3.800 dolara kadar çıkardı. Günlük grafik verilerine göre RSI aşırı alım bölgesinde yer alırken MACD yükseliş trendini onaylıyor.

Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.666 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), gün içerisinde yaklaşık olarak %2’lik bir artış kaydetti. BNB an itibarıyla yatay hareketine devam ederken olası bir yukarı yönlü kırılma için güç topluyor olabilir. Bu iddia, düşük volatilite ve işlem hacmi ile doğrulanıyor. Popüler kripto para yükseliş eğilimini sürdürüyor ve ilk büyük direnç noktası 704 dolarda konumlanıyor. Devam eden bir yükseliş trendinde 800 doların aşılması BNB fiyatını büyük çapta bir büyümeye itebilir.

Binance Coin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 650 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar