reklamı kapat

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Sert Düşüş Nereye Kadar Sürecek?

Bitcoin, Ethereum ve XRP analizi yatırımcılara ne söylüyor?
18:40
4 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında görülen beklenmeyen düşüş bütün kripto para sektörünü sert bir şekilde etkiledi ve Ethereum, XRP, Binance Coin gibi önde gelen kripto para birimlerinin hepsi %10’a yakın düşüş yaşadı. BitMEX kripto para borsasının sektöre yaşattığı korku ile gerileyen BTC, ilginç bir şekilde 10.400 dolar seviyesinde tutunmayı başardı.

Bitcoin grafiğine ve teknik analizine bakıldığında 10.200 dolar ile 10.400 doların önemli destek noktaları olduğu görülüyor. Bunun kaybedilmesi durumunda sıradaki fiyat seviyesinin 10.000 dolar ile 9.900 dolar olduğu söylenebilir. Önemli direnç noktasının ise 11.000 dolar olduğu görülüyor. Bu seviye aynı zamanda 50 günlük hareketli ortalamaya göre de BTC’nin yukarı yönlü hareketini engelleyebilir.

XRP Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatından bağımsız olarak Ethereum ve XRP fiyat analizine bakıldığında ise yükseliş şansı en yüksek olan kripto paranın XRP olduğu söylenebilir. XRP, önemli direnç noktası 0,24 doları kırmayı başardı. XRP son 24 saatlik süre içerisinde %3 yükseliş yaşarken, Ethereum %0,21 ile tam anlamıyla yerinde saydı. XRP için 0,22 doların altına iniş yaşanmadığı sürece fiyatın yükselme eğiliminde olduğu söylenebilir. Olası bir ralli için ise 0,27 dolar seviyesinin kırılması gerekiyor.

Ethereum Boğaları Ne Durumda?

Öte yandan Ethereum fiyatı da 355 doların altında sıkışıp kalmış durumda. ETH/USD işlem çiftinin 355 dolardaki direnç noktasını kırması, fiyatın 380 dolara kadar çıkmasını sağlayabilir. Tabii ki hem ETH hem de XRP‘nin fiyat hareketi büyük ölçüde Bitcoin’e ve piyasanın gidişatına bağlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.