X


Bitcoin (BTC) Bu Borsada Dakikalar İçinde Yüzde 8 Düştü! Fiyat Çakıldı

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz akşam dakikalar içerisinde %8 düştü fiyat 51.000 dolara geriledi.
08:30
11 Ekim 2021
Bitcoin (BTC) Bu Borsada Dakikalar İçinde Yüzde 8 Düştü! Fiyat Çakıldı

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün akşam saat 22:35’te bir dakikalık tek bir mum içinde %8 düşüşle 51.011 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 51.000 Dolara Düştü

Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında geçtiğimiz akşam saatlerinde garip bir durum yaşandı. Lider kripto para birimi BTC ilk olarak yukarı yönlü bir artış başlattı ve 56.000 doların üzerine yükseldi.

Ancak daha sonra fiyat hızlı bir düşüş başlattı ve sadece dakikalar içerisinde %8’lik bir düşüşle 51.011 dolar seviyesinde kadar geriledi. Bitcoin bu sert düşüşün hemen ardından, 55.000 dolar seviyesini saniyeler içinde yeniden geri aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin‘deki (BTC) bu tuhaf fiyat hareketi yalnızca Luksemburg merkezli Bitstamp borsasında gerçekleşti. Diğer büyük borsalar şiddetli fiyat hareketlerinden etkilenmedi.

Öte yandan kripto para borsalarında volatilite olayları tam olarak nadir değildir ve çok daha aşırı olabilirler. Öyle ki Şubat ayında Ethereum (ETH) büyük bir düşüş yaşadı ve fiyat yarı yarıya düştü.

Güçlü Başlangıç

Bitcoin (BTC), en büyük ticaret platformlarından birindeki son kısa vadeli düşüşten etkilenmedi. Ardından, 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 56.800 dolara yükseldi.

Önde gelen kripto para birimi, tarihsel olarak yükseliş gösteren dördüncü çeyreğin ilk ayında şimdiye kadar %29 arttı. Bitcoin’deki bu artışlara ek olarak Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce 2021’in sonlarında başka bir Bitcoin rallisi olacağını düşündüğü tahminlerini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar