reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Balinalarının Yeni Hedefi Belli Oldu

Bitcoin balinaları harekete geçti mi?
20:31
18 Ekim 2020

Glassnode tarafından hazırlanan verilere bakıldığında, Bitcoin (BTC) fiyatının gidişatı ile Bitcoin balinalarının hareketleri arasında büyük bir korelasyon tespit edildi.

Bitcoin balinalarının hareketlerini ve işlemlerini takip eden Glassnode analistleri, balinaların uzun süren bir konsolidasyon döneminden sonra satış baskısını azalttıklarını ve şu an tam anlamıyla yatay pozisyona geçtiklerini belirtti.

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre içerisinde en az 1.000 Bitcoin bulunduran cüzdan adreslerinin büyük bir kısmı son 2 aydır yüklü alım yapmadı ve tamamen BTC fiyatındaki değişimleri takip etti. Aslında benzer bir gelişme üçüncü blok ödülü yarılanması sonrasına da görülmüştü.

Balinalar Sonunda Bitcoin Alımlarını Arttırdı

10.000 dolar seviyesinde tutunmak için büyük bir çaba sergileyen BTC, balinaların bir süre sessiz kalma nedenlerini de açıklamakta. Ancak geçtiğimiz haftalarda 11.000 doların üzerine çıkan ve bütün olumsuz olaylara rağmen tutunan BTC, şimdi balinalara önemli bir ipucu verdi.

Balinaların özellikle son 2 haftadır yüklü alımlar yaptığını gösteren Glassnode, yakında önemli bir yükseliş hareketi görülebileceğini düşündürüyor. Daha önce 2016 yılındaki blok ödülü yarılanmasından sonra da böyle bir konsolidasyon, devamında ise 20.000 dolara kadar çıkışı sağlayan bir yükseliş görülmüştü.

Aslında Bitcoin fiyatının önümüzdeki 3 ay içerisinde 20.000 doların çok daha üstüne çıkabileceğini belirten analistlerin sayısında da artış görülmekte. Şu an için neredeyse bütün kripto para sektörü BTC fiyatı hakkında olumlu düşüncelere sahip ve bunun ya yakında gerçekleşmesi ya da sert bir düşüş ile herkesi hayal kırıklığına uğratması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.