Bitcoin (BTC) 2021 Yılını Geride Bırakıyor! Bu Yılın Son Bitcoin Analizi!

Bitcoin (BTC) 2022 yılını nasıl geçirecek? Yılın son analizi, moraliniz bozulmayacak!
19:44
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yılın son günü ve günün bitmesine sadece saatler kaldı. Bugün Bitcoin’in Putin desteğiyle yeniden yükselişe geçti. Fiyat yeniden 46.500 seviyelerinin altını hedeflerken sabah 11:00 sularında Putin haberi ajanslara düştü. BTC bu zaman diliminde haberin de etkisiyle 1000 dolardan fazla değerlendi. Yazı hazırlandığı sırada ise 48.000 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) 2021 Yılını Geride Bırakıyor!

Her ne kadar fiyat yıl içinde birçok dip yapsa da Bitcoin 2021 yılını %60 daha pahalı şekilde kapatıyor. Bugün iki önemli olay yaşandı. Birincisi 6 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesi, ikincisi ise Putin’e sorulan Bitcoin sorusuna alınan pozitif cevap. İkisi de yatırımcıları satın almaya itti.

Tüm gözler 2022’de enflasyona ilişkin endişelerin arka planına karşı nihai bir gelişme potansiyeline çevrildi. S&P 500, 30 Aralık’ta 4.806 puanla 70’inci tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı, ancak gelecek yıl Federal Rezerv sayesinde hisse senetleri için çok farklı görünebilir.

Leuthold Group’un baş yatırım stratejisti Jim Paulsen şunları söyledi:

“Birçok insan yeni yıla girerken hisse kazançlarının bir kısmını kaybedebileceğini düşünüyor. Bu olabilir, ancak sonunda COVID’i bir pandemiden bir salgına taşıyabileceğimizin heyecanıyla ve enflasyonun ılımlı hale geldiğinin farkına vararak yılın ilk yarısında 5.000’in (S&P 500 için) üzerine çıkacağımızı düşünüyorum”.

Peki bu kripto para yatırımcılarını neden ilgilendiriyor?

Bu Yılın Son Bitcoin Analizi!

Hisse senedi piyasalarının değerlenmesi dolaylı yoldan kripto paraların yani diğer riskli varlıkların da kazanımlar elde etmesine sebep olabilir. Daha pozitif bir analiz olsun ve bugün en azından moraliniz bozulmasın. Ekonominin kurdu Scott Melker, Bitcoin konusunda son derece iyimser görünüyor. 31 Aralık’ta Twitter hesabından güncel bir değerlendirme yapan Melker, fiyat hakkındaki yorumlarını merak edenlere seslendi.

Bitcoin fiyatında yükseliş mi görmek istiyorsunuz? Bitcoin’in yıllık grafiğine göz atmalısınız”.

Fiyat bu yıl %60 artış gösterdi, geçtiğimiz yıllarda da benzer şeyler oldu. Uzun vadede bugüne kadar BTC’nin hep yukarı gittiğini gördük. Kripto para yatırımcıları da heyecanla artık yukarı hareketin ivme kazanacağı günleri bekliyor.

O halde popüler analist PlanB’nin bugün yaptığı açıklamaya göz atın.

Bitcoin ‘parabolik olarak’ 333 bin dolara vurabilir”.

2021 oldukça yorucuydu ve umarız 2022 daha az stresli, kazançlı bir yıl olur. Tüm kripto para ekosistemi için.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar