reklamı kapat

Bitcoin 2018 Yılında Kaç Kere Öldü?

99 Bitcoins sitesine göre Bitcoin 2018'de, 2017'de öldüğünden daha az öldü.
15:00
26 Aralık 2018

Bitcoin’in öldüğü iddiaları bu yıl da bir çok kez manşetleri süsledi. 99 Bitcoins sitesine göre 2017 yılında 125 kere ölen Bitcoin 2018’de 90 kere öldü.

Bitcoin aleyhtarlarının Bitcoin’i sonsuza dek gömme isteğine rağmen Bitcoin’in medya profili hiç bu kadar sükseli olmamıştı. Dolayısıyla fiyat büyük bir düşüş yaşasa da Bitcoin için Google aramaları rekor seviyeleri gördü. Öyle ki Bitcoin bu konuda ABD başkanı Donald Trump’ı bile geride bıraktı.

Bir yıl önce BTC ve kripto paralar yalnızca finans okurları için bir merak kaynağıydı. Ancak bugün ana akım medya kuruluşları dahi günlük olarak Bicoin’in fiyat hareketlerini izleyicileriyle/okurlarıyla paylaşıyor.

Ölüm ilanları

İşte Bitcoin’in öldüğüne hükmeden demeçlerden bazıları.

Santa Clara Üniversitesi finans profesörü Atulya Sarin: “Değersiz Bitcoin ölüm sarmalına girdi, hızlı bir şekilde sıfırı görecek. Bitcoin değer saklama aracı olarak asla altının yerini alamayacağı için Bitcoin kullanıcıları Bitcoin’den vazgeçmeli.”

Yatırım firması Creative Planning’in başkanı Peter Mallouk: “Bitcoin, fiyatı eninde sonunda sıfıra gidecek yürüyen bir ölü adam.”

Genç kripto milyoneri Erik Finman: “Çok fazla parçalandığı ve ekosistemde çok iç savaş olduğu için Bitcoin öldü.”

Kripto para girişimcisi ve Bitcoin SV destekçisi Calvin Ayre: “Değersiz olduğu için Bitcoin sıfırı görecek. (Bitcoin) hiçbir amaca hizmet etmiyor. Hiçbir şey yapmıyor.”

Tüm bu ölüm ilanlarına rağmen Bitcoin hala hayatta ve fiyat mücadelesine devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun