Bir Kripto Para Yatırımcısı Bu Borsada Saatler İçerisinde 100 Bin Dolarlık Servetini Kaybetti

Toronto’da yaşayan Bill Tsao 28 Ocak’ta QuadrigaCX borsasına 75 bin dolarlık Bitcoin yatırdı ancak birkaç saat sonra borsanın internet sitesi erişime kapatıldı.
17:00
28 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hatılanacağı üzere bu yıla QuadrigaCX ve Cryptopia facialarıyla merhaba demiştik. Kısa bir süre içerisinde iki kez hack’lenmeyi başararak yatırımcıların kripto para borsalarına olan güvenini alt üst eden Yeni Zelanda merkezli Cryptopia çoktan yaralarını sardı. Hatta Cryptopia’nın yakın zamanda faaliyetlerine yeniden başlaması bekleniyor.

İçerik Rehberi

QuadrigaCX’te Son Durum

Ancak Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından QuadrigaCX’in gizemi hala çözülebilmiş değil. QuadrigaCX ve kurucusu Gerald Cotten’ın hikayesi neredeyse bir gerilim filmini andırıyor. QuadrigaCX kullanıcılarının borsadaki 100 milyonlarca doları kayıp ve borsanın kurucusu Gerald Cotten Hindistan’a yaptığı bir insani yardım ziyaretinde hayatını gizemli bir şekilde kaybetti. Yetkililer olayı soruşturmaya devam ediyor ancak kullanıcılar, paralarını geri alıp alamayacakları konusunda oldukça tedirgin.

Bill Tsao, kripto para yatırımı QuadrigaCX borsasında kaybolan binlerce kullanıcıdan biri. MarketWatch’a göre Toronto’da yaşayan Bill Tsao 28 Ocak’ta QuadrigaCX borsasına 100 bin dolarlık Bitcoin yatırdı ancak birkaç saat sonra borsanın internet sitesi erişime kapatıldı. Şanssız Bill Tsao o günden bu yana fonlarına erişemiyor.

Paraya ihtiyacım vardı. Bu nedenle Bitcoin’lerimi satabileceğim en iyi borsayı arıyordum. Yaklaşık 100 bin Kanada Doları değerindeki Bitcoin’i borçlarımı ödemek ve kişisel birkaç eşya satın almak için kullacaktım.

Ertesi sabah uyandığımda site çökmüştü ve onlarla nasıl iletişim kuracağımı bilmiyordum. Soruşturma sona erene kadar elim kolum bağlı. Birçok destek bileti gönderdim ancak bir işe yaramadı. Sadece Bitcoin’lerimi en yüksek fiyattan bozdurmak istemiştim.

Diğer QuadrigaCX kullanıcıları gibi Bill Tsao’nun da soruşturmanın sona ermesini beklemekten başka bir şansı yok gibi görünüyor. Borsayla ilgili çeşitli iddialar gündemde. Bu iddialardan bir tanesi de QuarigaCX’in kurucusu Gerald Cotten’ın bir dava sürecinde borsanın zor durumda kalmaması için borsaya kendi cebinden fon sağladığı yönünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar