reklamı kapat

Binance’ten Büyük Hizmet

Binance Avustralya’daki gazete bayilerinde Bitcoin satın alma hizmetini hayata geçiriyor.
16:00
20 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Binance, “Binance Lite” projesi kapsamında Avustralya vatandaşlarına gazete bayilerinde Bitcoin satın alma fırsatı tanıyacak.

Gazete Bayilerinde Bitcoin

İlk olarak Avustralya’da hayata geçecek Binance Lite projesi, The Next Web’in haberine göre ülkedeki 1.300’den fazla gazete bayiinde müşterilerin itibari para ödeyerek dijital para almasına olanak tanıyacak. Yeni hizmet yalnızca Bitcoin için geçerli, ancak zamanla daha fazla dijital ve itibari paranın ekleneceği belirtiliyor.

Hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme prosedürlerini kapsayan hesap doğrulama sürecini geçmesi gerekiyor.

Bunun ardından kullanıcılar online sipariş verebilecek, gazete bayiine gidip nakit para yatırabilecek ve “dakikalar içinde” Bitcoin’lerini alabilecek. Binance Lite’ın Avustralyalı müşterileri Cointelegraph’ın haberine göre Bitcoin alım işlemlerinde %5 işlem ücreti ödeyecek.

Binance’in Projeleri

Mart ayı başlarında Binance CEO’su Changpeng Zhao Arjantin’de yeni bir itibari-kripto para borsası açabileceklerinin sinyallerini vermişti. Sonrasında Arjantin hükümetiyle Binance’in yatırım ve sosyal etki birimi Binance Labs bir anlaşma yapmış ve Binance’in desteklediği Blockchain projelerine ortak yatırım yapmaya başlamıştı.

Bundan daha da önce, ocak ayında ödeme işleyicisi Simplex’le anlaşma yapmıştı. Anlaşmayla borsanın müşterileri için kredi kartıyla kripto para satın almanın yolu açıldı. Zhao bu durumu birinci ağızdan doğrulayıp müşterilerinin “dakikalar içinde” kripto paralarla işlem yapmaya başlayabileceğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.