reklamı kapat

Binance’den Dikkat Çeken Açıklama: Bu Sürprize Hazır Mısınız?

Binance CEO'su Changpeng Zhao, "acaba" dedirtti.
15:46
13 Temmuz 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, kendi adını taşıyan kripto para birimi Binance Coin’i kısa süre içerisinde top 10 kripto para birimi arasına sokmayı başardı. Binance’in kripto parasının şu an en yüksek toplam piyasa değerine sahip borsa token’ı olmasının arkasında ise birden fazla sebep var.

Binance’in yaptığı girişimlerin yanı sıra Binance Coin’in böylesine hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayan bir diğer sebep yapılan token yakma işlemleri olarak biliniyor. Binance Coin’in whitepaper’ında da yer alan bilgilere göre Binance her çeyrek dönemin sonunda elde ettiği karın %20’si ile BNB token alımı yapıyor. Alınan token’lar daha sonra Binance tarafından yakılarak toplam arz azaltılıyor.

Binance Coin Yakma İşleminde Rekor Gelebilir

Token yakma modelinin yıllar boyunca Binance Coin’e ciddi bir yükseliş getirdiği biliniyor. 2017 yılında piyasaya 0,11 dolardan sürülen BNB’nin mevcut fiyatının 18 dolar olması ise bunun kanıtlarından birisi olarak biliniyor. Binance 2020 yılının başında yaptığı token yakma işleminde toplamda 2.216.888 BNB yakmıştı ve yeni yapılan bir açıklamada bununla ilgili bir sürpriz detay paylaşıldı.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, bu seferki token yakma işleminde bir sıfırı fazladan ekleyebileceklerini belirtti. Bu da Binance’in bu sefere özel olarak 2 milyon değil de 20 milyon civarında BNB yakabileceğini ve rekor kırabileceğini gösteriyor.

Eğer Changpeng Zhao dediğini yaparsa Binance Coin ciddi bir yükseliş elde edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.