reklamı kapat

Binance Yeni Bir Rekor Kırdı, BNB Yükselişe Geçti

Binance Coin fiyatı yeniden yükselişte!
13:54
18 Ekim 2020

Toplam ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Binance 17 Ekim tarihinde 68 milyon dolar değerinde Binance Coin (BNB) yaktı. Aslında Binance daha önce de her çeyrekte yüklü BNB yakma işlemleri gerçekleştirse de bu seferki kesinlikle bir rekor oldu.

Malta merkezli kripto para borsasının 13. token yakma işleminde 2.253.888 token veya toplam arzın %1,13’ü yakıldı. Bu ABD doları değeri bazında bu tarihe kadar yakılan en çok BNB. BNB miktarı açısınan ise en büyük dördüncü işlem olarak gözüküyor.

Binance Token Yakma İşlemlerine Hız Verdi

Binance bu token yakma işlemlerinde teknik olarak toplam arzı azaltıyor ve bu sayede aslında talep artarken arzın azalmasını sağlıyor. Arz talep dengesine göre de talep artmaya devam ettikçe düşen arz sayesinde fiyatın yükselmesi bekleniyor.

Tahmin edilen şey oldu ve tarihinin en büyük token yakma işlemi Binance Coin’e yaklaşık olarak %10 artış getirdi. BNB bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 30 doların üstünden işlem görüyor ve uzun süredir yaşadığı düşüş ivmesini böylelikle atlatmış oldu.


Binance son dönemlerde çok fazla büyük hamle ile anılıyor ve fiyat buna rağmen yerinde saymaktaydı. Şimdi ise yapılan bu token yakma ile birlikte kritik 30 dolar direnç noktası kırılmış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.