X


Binance, Yeni Bir Kripto Para Listelemesi Yaptı: Binance’in Listelediği NU Nedir?

NU, Binance'e girdi.
11:31
4 Haziran 2021

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, sabah saatlerinde yaptığı duyuru ile NuCypher’ı (NU) listelediğini açıkladı.

Binance, Yeni Listelemesini Duyurdu

Binance tarafından listelenen NuCypher, aslında kripto para sektöründe önemli bir yere sahip. Binance tarafından yayınlanan duyuruda NU’nun ilk olarak dört işlem çifti ile alım satıma sunulacağı belirtiliyor. TSİ 08.30 itibarıyla bugün alım satıma sunulan işlem çiftlerinin ise NU/BTC, NU/BNB, NU/BUSD ve NU/USDT olduğu belirtildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance, olası bir arbitraj durumu oluşmasın diye ise NU çekim işlemlerini saatler sonra yapacağını belirtti. Peki Binance’in listelediği NU tam olarak nedir ve Binance neden bu projeyi tercih etti? NU, merkezsiz Anahtar Yönetim Sistemi (KMS) olarak tanımlanabilir. Bu da söz konusu projenin, bir ağın güvenliğini sağlamak için gerekli olan konsensüs ağı kullanımlarına yönelik sorunları ve kısıtlamaları hedef aldığını gösteriyor.

NuCypher Nedir?

NU,  Proxy Re-encryption (PRE) olarak bilinen yeniden veri şifreleme veya özel verilerin manipülasyonu gibi konulara karşı birçok çözüm sunuyor ve güvenlik odaklı bir proje olarak biliniyor. Binance bu listeleme için NU ekibinden 0 BNB alındığını da açıklayarak aslında bunun topluluk ilgisi ile yapılan bir listeleme olduğunu ortaya koymuş oldu. NuCypher’ın popüler olmasının bir sebebi ise bunun CoinList gibi borsalarda staking fırsatları sunuyor olması şeklinde ifade edilebilir.

Changpeng Zhao kısa süre önce Shiba Inu hakkında yaptığı açıklamada yüksek hacme sahip olan kripto paraları listelediklerini ve bu konuda topluluğu dinlediklerini ifade etti. NU bu haber ile 0,32 dolardan bir anda 0,43 dolara kadar yükseldi ve piyasanın genel düşüş yaşadığı anlarda bile ciddi bir artış kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar