Reklam

Binance’tan Web3 için 500 Milyon Dolarlık Duyuru!

Toplam hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ın yatırım kolu olan Binance Labs, Web3'ün geliştirilmesine gösterdiği önemi başlattığı 500 milyon dolarlık yatırım fonu ile gösterdi.
13:18
1 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in risk sermayesi ve kuluçka kolu Binance Labs, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, küresel kurumsal yatırımcılar DST Global Partners ve Breyer Capital tarafından desteklenen 500 milyon dolarlık yeni bir yatırım fon başlattığını duyurdu.

Hedefte Web3 ve Blockchain Var

Binance Labs, yatırım fonunun kripto para birimlerinin kullanım durumlarını genişletebilecek, Web3 ve Blockchain teknolojilerinin benimsenmesini sağlayabilecek projelere yatırım yapacağını söyledi.

Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, diğer bazı büyük özel sermaye fonları, aile ofisleri ve şirketler de yatırım fonunu sınırlı ortaklar olarak destekleyecek.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao başlatılan fona ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Web3 ortamında değerler, insanlar ve ekonomiler arasındaki bağlantı esastır. Bu üç unsur bir ekosistem oluşturmak için bir araya gelecek olursa Blockchain teknolojisinin ve kriptonun bir bütün olarak benimsenmesini hızlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Sektördeki diğerleri gibi, Binance da 500 milyon doları yeni şirketlere üç farklı aşamada yatırmayı hedefliyor: kuluçka, erken aşama girişim ve geç aşama büyüme.

Binance Labs, 2018’deki kuruluşundan bu yana 25 ülkede 100’den fazla projeye para yatırmış veya desteklemiş olarak yatırım alanında oldukça bilgili. Öte yandan borsanın yatırım kolunun portföyünde 1inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, The Sandbox ve STEPN bulunuyor.

Bugüne Kadarki En Büyük Yatırım Fonu

Kripto para endüstrisi, büyük sermaye tahsisleri görmeye devam ediyor. Binance’in başlattığı son yatırım fonu her ne kadar dikkate değer olsa da ilk ve en büyüğü değil. Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz, geçen hafta sektörün bugüne kadar gördüğü en büyük yatırım fonu olan 4.5 milyar dolarlık bir yatırım fonu başlattığını duyurmuştu.

Web3 girişimlerini desteklemek için de planlanan yatırım fonu, bazılarının internetin bir sonraki evrimsel aşaması olmasını umduğu şeyi elde etmek için makine öğrenimi, yapay zeka ve Blockchain de dahil olmak üzere teknolojilerin birleştirilmesinde büyük bir yatırım olarak gösteriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar