X


Binance ve Güney Kore’nin En Büyüğünden Terra Kararı! İşte Ayrıntılar!

Terra (LUNA) yaşanan krizi aşmaya çalışırken, kurtarma planı da hız kesmeden hayata geçmeye devam ediyor.
17:26
26 Mayıs 2022
Son Dakika: Binance Bu İşlem Çiftleri İçin de Ticareti Askıya Aldı! Terra Ekibi İle Masaya Oturdu
Okuma Süresi: 2 Dakika
Terra (LUNA) yaşanan krizi aşmaya çalışırken, kurtarma planı da hız kesmeden hayata geçmeye devam ediyor. Önde gelen borsalar da Terra’ya  yönelik desteklerini sürdürüyor.

Binance ve Upbit,  ”Airdrop” İçin Desteğini Açıkladı

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon kısa bir süre önce 2. Terra ekosistemini hayata geçime planını oylama sundu. Merakla beklenen oylama, yüzde 65.50’ye ”evet” oyu ile onaylanmıştı. Bu onay neticesinde Terra Blockchain’in yeni bir ağa ayrılacağı açıklandı. Eski ağa ise Terra Classic ismi verilecek. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni Terra ağının yerel tokeni LUNA 2.0′un airdrop’unu destekleyeceğini duyurdu ve şu açıklamayı yaptı:
Binance, mevcut Terra ağını Terra Classic ağı olarak yeniden adlandıracak ve Terra ağı airdrop’unu destekleyecek. Terra Classic ağının LUNA ve UST tokenlerini bundan böyle bu duyuruda LUNA ve UST  olarak anılacaktır.
Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit, bugün yaptığı açıklamada yaklaşan Terra 2.0 airdrop’unu destekleyeceğini söyledi. Upbit, web sitesinde yaptığı bir duyuruda, LUNA sahiplerinin çöküş önceki anlık görüntüsünün tamamlandığını ve airdrop’u destekleyeceğini söyledi. Airdrop’un 27 Mayıs’a kadar tamamlanması bekleniyor. Upbit, Güney Kore’deki en büyük kripto borsası konumunda ve %70’in üzerinde pazar payına sahip. Upbit, airdrop’u destekleyecek olsa da, borsanın yeni LUNA tokeninin ticaretini destekleyeceğinin garantisi olmadığını söyledi. Ülkedeki borsalar, hükümet soruşturması korkusuyla Terra’dan uzak durmaya çalışıyor. Yerel basında çıkan haberlere göre Güney Kore’nin diğer büyük borsaları, Terra’nın yeni tokeni listeleme talebini reddetti.

FXT, Bitfinex ve Huobi’den Airdop Açıklaması

Önde gelen diğer büyük borsalar da airdrop’u destekleyeceklerini söyledi. FTX, Bitfinex ve Huobi gibi büyük şirketler, airdrop’u destekleyeceklerini açıkladılar Bu borsaların şu ana kadar LUNA‘yı listeleyip listelemeyecekleri konusunda çok az bilgi var. Binance Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Airdrop üzerinden Terra ile “yakından çalıştığını” söyledi.
Terra Ağı Yeniden mi Doğuyor? İşte Resmi Oylamanın Sonuçları ve Terra'nın Gelecek Planları

 

Bazı kaynaklara göre,  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Terra yatırımcıları, UST ve LUNA’yı listeleyerek büyük kayıplara neden oldukları için  büyük borsalara dava açmaya hazırlanıyor. ABD’de faaliyet gösteren Binance, Gemini, Kraken ve Coinbase gibi borsalar, yatırımcıları yanılttıkları için SEC ile sorunlar yaşayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar