reklamı kapat

Binance Launchpad’e Rakip Geliyor!

Bittrex borsası token satış platformuyla Binance Launchpad’e rakip oluyor.
12 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto para piyasasının eski kurtlarından Malta merkezli Bittrex borsası, işlem platformunda multi milyon dolarlık bir token satışı düzenleyecek: RAID. Bittrex yeni etkinlikle bir nevi Binance Launchpad’in rakibi oluyor.

RAID IEO

Cryptobriefing’in haberine göre token satışı ICO (Initial Coin Offering) değil, IEO (Initial Exchange Offering) olarak anılıyor. Bittrex ilk IEO’suyla gelişen kripto para sektörüne katkıda bulunmak istediğini açıkladı.

Borsada düzenlenecek IEO’da RAID (XRD) hizmet token’ları yatırımcılar için cuma günü satışa sunulacak. Merkezsiz oyun verileri sağlayıcısı RAID, platformun gelişimini fonlamak adına etkinlik kapsamında 6 milyon dolarlık yatırım almayı amaçlıyor. Token satış etkinliğinde yalnızca Bitcoin cinsinden ödemeler kabul edilecek.


RAID eş kurucusu Taesung Kim IEO’yu “muazzam bir onur” olarak tanımladı. Bittrex’in kendilerini seçmesinin projenin vizyonu için “güven oyu” niteliğinde olduğunu belirterek şunları ekledi:

Bu IEO daha şeffaf bir oyun verileri ekosistemi oluşturmak ve bunu başarmak için gereken iş kollarını hayata geçirmek açısından önemli olacak.

Bittrex vs. Binance

Bittrex bu haftaki satışta “karşı taraf” olarak hizmet verecek. Çoğu hizmet token’ı satışında yatırımcılar doğrudan projeden, bir akıllı sözleşme aracılığıyla alım yapar, proje token’ları üretip borsaya gönderir ve borsa anlaşılan fiyattan token’ları kamuya satar.

Bittrex Malta merkezli bir borsa. Malta’nın kripto para alanında düzenlemeler yapması borsanın Avrupa pazarına açılmasını kolaylaştırıyor. Malta aynı zamanda, Launchpad platformuyla piyasadaki tüm şimşekleri üzerine çeken Bittrex’in rakibi Binance’e de ev sahipliği yapıyor.

Binance’ten sonra Bittrex’in de token satış platformu kurması ICO’ların yatırımcı gözünde tekrar popüler olmasına yol açabilir. Binance Launchpad’deki ilk iki satışta dakikalar içinde milyon dolarlık token satıldı. Bittrex’in token satış etkinliğinin aynı popülariteye ulaşıp ulaşamayacağı herkesin merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.