f Binance'den "Hazırlıklı Olun" Duyurusu! 19 Eylül ve 20 Eylül'e Dikkat! › COINTURK

Binance’den “Hazırlıklı Olun” Duyurusu! 19 Eylül ve 20 Eylül’e Dikkat!

Özet

  • Binance, Çapraz Marjin ve İzole Marjin sistemlerini iyileştirmek için planlı sistem yükseltmeleri yapacağını duyurdu.

  • Her planlı yükseltme yaklaşık bir saat sürecek ve yükseltme sırasında marj hizmetleri çalışır durumda olacak.

  • Binance, kullanıcılardan sistem yükseltmelerinden önce teminat bakiyelerini ve marjin seviyelerini gözden geçirmesi önerildi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
11:00
12 Eylül 2023

Dev kripto para borsası Binance, genel sistem performansını ve istikrarını iyileştirmek için Çapraz Marjin ve İzole Marjin’de planlı sistem yükseltmeleri gerçekleştireceğini duyurdu. Yaklaşık bir saat sürecek her bir sistem yükseltmesi sırasında tüm marj hizmetleri çalışır durumda kalacak.

İzole Marjin ve Çapraz Marjin’de Yapılacak Planlı Sistem Yükseltmesi

Kripto para borsası Binance, genel sistem performansını ve istikrarını iyileştirmek için Çapraz Marjin ve İzole Marjin’de sistem yükseltmeleri gerçekleştireceğini duyurdu. Binance’den yapılan duyuruda 19 Eylül’de TSİ 09.00-10.00 arasında İzole Marjin’de, 20 Eylül’de TSİ 09.00-10.00 arasında ise Çapraz Marjin’de planlı yükseltme duyurusu yapılacağı belirtildi.

Her bir sistem yükseltmesi yaklaşık bir saat sürecek ve sistem yükseltmeleri sırasında tüm marj hizmetleri çalışır durumda kalacak. Binance, optimum deneyim için kullanıcıların marj hizmetlerini planlı yükseltmelerinden hemen önce veya sonrasında kullanmaları önerdi. Kripto para borsası kullanıcıların potansiyel tasfiyelerden kaçınmaları için sistem yükseltmelerinden önce teminat bakiyelerini ve teminat seviyelerini yeniden değerlendirmeleri de tavsiye edildi.

İzole Marjin ve Çapraz Marjin Nedir?

İzole Marjin ve Çapraz Marjin, finansal piyasalarda özellikle forex (döviz) ve kaldıraçlı işlem yapılan diğer piyasalarda kullanılan terimlerdir. Bu terimler kripto para piyasasında da kullanılmaktadır. Bu iki terim, yatırımcıların risk yönetimi ve pozisyonlarını sürdürebilme yeteneklerini belirlemek için önemlidir.

İzole Marjin, yatırımcının açık pozisyonlarından düşülen toplam teminat miktarını ifade eder. Başka bir deyişle, açık pozisyonların taşıma maliyetleri ve karşılanması gereken marjinler düşüldüğünde geriye kalan serbest marjin miktarıdır. İzole Marjin, yeni pozisyonlar açmak için kullanılabilir veya mevcut pozisyonların zarar etmesi durumunda kayıpları karşılamak için kullanılabilir. İzole Marjin’in pozisyon açma kapasitesini gösterir. İzole Marjin, başlangıç marjininden açık pozisyonların marjininin çıkarılmasıyla hesaplanır.

Çapraz Marjin ise açık pozisyonlarınızın gerektirdiği toplam teminat miktarını ifade eder. Yani, mevcut açık pozisyonlarınızın sürdürülmesi için kullanılan toplam teminat miktarıdır. Çapraz Marjin, açık pozisyonların riskini yansıtır ve bu marjinin altına düşülmesi durumunda pozisyonların kapanabileceği bir durumu gösterir. Çapraz Marjin, açık pozisyonların marjinine eşitti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI