X


Binance Eski IRS Özel Temsilcisini İşe Aldı! Düzenleyici Baskısı Ortadan Kalkabilir

Kripto para dolandırıcıları Binance borsasından uzak durmak zorunda kalacak.
22:30
30 Eylül 2021

Düzenleyici baskısı Binance borsasını daha donanımlı hale getiriyor. Silk Road, Mt.Gox, BTC-e gibi önemli dosyalarda çalışan IRS özel temsilcisi Binance bünyesinde işe başlıyor. Dolandırıcılıkla mücadele konusunda oldukça profesyonel olan Tigran Gambaryan, şirketin üzerindeki düzenleyici baskısını azaltabilir. Uyum süreçlerini profesyonel isimlerle hızlandırmaya çalışan Binance, yakın zamanda bu konuda daha çok çalışacaklarını duyurmuştu.

Binance Borsasına Önemli Transfer

Tigran Gambaryan sayesinde Binance suçlulara karşı daha donanımlı hale gelecek. Artık dolandırıcılar kripto paraları çok daha aktif şekilde kullanıyor. Binance ise bu dolandırıcıları borsasından uzak tutmak ve muhtemel istismarlara karşı daha donanımlı hale gelmek istiyor. Yerel güvenlik güçleriyle tam uyumlu biçimde çalışmak isteyen Binance suçluların yaşam alanını da azaltacak.

Tigran Gambaryan Binance Başkan Yardımcısı olarak işe alındı. IRSç Gelir Servisi) döneminde önemli dosyalarla ilgilenen isim borsanın küresel istihbarat ve soruşturmalardan sorumlu başkan yardımcısı oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para dolandırıcılarının Binance’ı kullanmaması için caydırıcı bir gelişme oldu diyebiliriz. Gambaryan Mt. Gox, BTC-e ve Silk Road dosyalarında oldukça başarılı işler çıkarmıştı. Gambaryan, terörün finansmanıyla mücadele, çocuk pornografisi dağıtımı, kimlik sahtekarlığı, vergi kaçakçılığı ve banka sırrı ihlalleri gibi konularda oldukça fazla tecrübeye sahip.

Binance Tam Uyum İçinde Çalışacak

Artan düzenleyici baskısı Binance borsasının zor günler yaşamasına sebep oldu. Hatta Singapur gibi ülkelerde faaliyet geçici olarak durduruldu. Binance CEO‘su Changpeng Zhao neyi yanlış yaptıklarını biliyor ve eksikliklerini gidermek için elinden geleni yapıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün şunları söyledi;

Binance araştırma ekibi artık dünyanın en iyi araştırmacılarını içeriyor. Bu deneyim seviyesi, Binance‘a uyumlulukta lider yapacak ve Binance’a ve bir bütün olarak kripto para ekosistemine olan güveni artıracaktır”.

Hukuki uyumluluk ekibini bu yıl iki kattan fazla büyüten borsa, kritik pozisyonlara Tigran Gambaryan gibi son derece profesyonel isimleri atıyor. Bu elbette Binance borsasına artı puan oluyor. Binance CEO’su CZ geçtiğimiz haftalarda artan baskıya karşı yerine yeni bir CEO seçebileceğini bile duyurmuştu. Borsanın küresel pazarda agresif biçimde büyümesi özellikle bu yıl birçok hükümetin tepkisini çekti. Binance tepkiyi yumuşatmak ve kendisinden istenenleri vermek için oldukça istekli görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar