X


Binance Dört Bir Koldan Hazırlanıyor: Düzenleyici Uyumluluk Önemli!

Elde edilen son bilgilere ve Binance CEO’sunun açıklamalarına göre, borsa düzenleyici kurumlar ile uyumlu olmak için çabalıyor.
09:39
18 Eylül 2021

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, düzenleyici kurumlar ile temas halinde çalışabilmek için çeşitli değişiklikler yapacaklarını duyurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise şirketin gelecekte borsayı düzenlenmiş bir finans kurumuna dönüştürmek için gerekli revizyonları uygulamaya hazır olduğunu belirtti.

Binance’den Düzenleyici Dostu Yaklaşım

Binance, düzenleyicilerin istediği şekilde daha iyi değişiklikler hazırladığını duyurdu. Açıklamalar, Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından South China Morning Post’ta yayınlanan bir röportajda yapıldı ve CEO, bu açıklamalarda kurumun düzenleyici meseleleri nasıl ele alacağına dair çeşitli değişiklikler olduğunu dile getirdi:

Merkezi bir borsa yürütürken, düzenleyicilerle iyi çalışmak için merkezi bir varlığa ihtiyacımız olduğunu fark ettik.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aslında bu durum, Binance’in daha önce uyguladığı politikadan açık bir şekilde ayrıldığını gösteriyor. Ancak Binance için bu durum çeşitli ülkelerde faaliyet göstermek için kayıt eksikliği sebebiyle sorun çıkaran düzenleyiciler ile sorunların çözülebileceğinin bir sinyali olarak değerlendiriliyor.

Sorunlar Aşılmak İsteniyor

Yapılan açıklamalara göre Zhao, düzenleyici kurumlarla karşı karşıya kalmak yerine onlarla aynı çizgide yürümek istiyor. Bu sebeple de borsanın vizyonunu değiştirmeye hazır olduğunu ifade ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarında Zhao, Paydaşların mülkiyeti, şeffaflığı ve risk kontrollerine ilişkin net kayıtlara ihtiyacımız var. Sektördeki en büyük oyuncu olarak kendimizi bu değişime hazırlamamız gerekiyor. Düzenleyicilerle çalışmayı kolaylaştırmak için değişiklikler yapıyoruz.” sözlerini kullandı.

Uyumluluğa yönelik bu dönüş sadece boş bir konuşma olarak değerlendirilmemeli. Binance, uyumluluk durumunu hızlandırmak ve platformunda işlem gören fonlar üzerindeki kontrolü sıkılaştırmak için aktif olarak insan kaynakları personellerini işe alıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance, eski bir Europol Dark Web uzmanı olan Nils Andersen-Röed’in soruşturma ve denetim ekiplerini daha da güçlendirmek için işe alındığını duyurdu.

Ayrıca geçen ay, ABD Hazinesi suç araştırmacısı olan Greg Monahan, borsa içindeki AML politikalarını iyileştirmek için Binance’in Küresel Kara Para Aklama Raporlama Görevlisi olarak atandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar