reklamı kapat

Binance Covid-19’a Karşı Harekete Geçti: Türkiye de Kampanyaya Dahil!

Binance, Covid-19'a karşı bağış toplamaya başladı.
23:00
25 Mart 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, yaşanan küresel krizlerin birçoğuna yardım eli uzatması ile de tanınıyor. Daha önce Avustralya içerisindeki yangınlara bağış yardımı yapan ve bir kampanya başlatan Binance, şimdi de Covid-19 salgını için harekete geçti.

Binance, kripto paralarla toplamda 5 milyon dolara kadar bağış toplamak ve bu salgından en fazla etkilenen ülkelere yardım etmek  istiyor. Binance aynı zamanda Twitter üzerinden de #CryptoAgainstCOVID etiketi ile ilk bağışı yaptı ve 1 milyon dolarlık kripto para aktarımını gerçekleştirdiğini belirtti.

Türkiye’ye Binance Yardımı

Fonlar direkt olarak Coronavirüs hastalığından en çok etkilenen ülkeler için kullanılacak. Fonların şu an için Almanya, İtalya, Türkiye, İspanya, İran, ABD ve İngiltere‘deki yetkililere ve yardıma muhtaç kişilere aktarılacak. Binance Charity gelen sorular üzerine yaptığı ek açıklamada da bütün transferlerin direkt olarak tamamen şeffaf bir şekilde aktarılacağını da belirtti.

Binance daha önce de Çin’e yaptığı bağışta 1,4 milyon dolarlık fon aktarımı gerçekleştirmişti. Wuhan İçin Binance isimli bu hareket temel olarak Çin’i kapsadı ve ciddi miktarda medikal malzeme satın alındı. Başlatılan bu kampanya da tıbbi ekipman için kullanılacak gibi gözüküyor.

Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Kripto para topluluğu büyüyen bir  güç ve bizim bunu yardımseverlik ile daha da güçlendirme fırsatımız var. Topluluğu Covid-19’a karşı yapılan bu girişimde hep beraber aktif rol almaya teşvik ediyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.