Corona Virüsüne Müdahaleye Yardım Sırası Huobi’de!

12:00
29 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Corona Virüsü şüphesiz son günlerin en çok konuşulan konularından birisi ve kripto para sektöründen de bu virüse yönelik hamleler geliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, BCF aracılığıyla yaptığı bir duyuruda Corona mağdurlarına yardım edeceğini açıklamıştı.

Önce Binance, Şimdi Huobi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında attığı bir tweet ile binlerce maskenin Wuhan’a gönderileceğini vurguladı ve buna ek olarak maddi yardımlarda da bulunulacağının sözünü verdi. Binance’in böyle bir hamle yapmasından sonra başka bir dev borsa Huobi de harekete geçti.

Ölüm sayısının resmi kaynaklara göre 106’nın üzerine, hastalığa kapılanların ise 4.600’ün üzerine çıktığı bu salgına Huobi tarafından da ciddi bir yardım yapılacak. En alttaki tweet’lerden de okunabileceği üzere Huobi yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde bir para yardımında bulundu. Kripto para borsasına bunun yanı sıra yeni kurduğu yardım kuruluşu ile binlerce sağlık ekipmanı ve maske aldıklarını da aktardı.

Kripto para borsalarının dünyayı derinden etkileyen bu gibi olaylara sessiz kalmamaları ve yardım eli uzatmaları kesnilikle oldukça önemli bir durum olarak gözüküyor. Kripto para borsaları aracılığıyla yapılan bu yardımlar sektörün tanınmasına ve kötü ününden kurtulmasına fayda sağlayabilir.

Bunun yanı sıra son günlerde yaşanan bütün bu inanması güç olayların aslında Kıyamet Saati ve Bitcoin (BTC) ile de ilişkisi olduğu iddia ediliyor. Söz konusu haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar