reklamı kapat

Michael Novogratz: Gençlerin Bitcoin Sevme Sebebi Belli

Gençler Bitcoin'i neden seviyor?
21:00
25 Mart 2020

Bir zamanlar geleneksel finans sektörünün önemli dişlilerinden birisi olan eski Goldman Sachs yöneticisi Michael Novogratz, şimdilerde önde gelen bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı ve boğası olarak biliniyor.

Michael Novogratz Bitcoin’in Sevilme Sebebini Açıkladı

Michael Novogratz kripto para ekosisteminde hem Galaxy Digital’in CEO’luk görevini yönetiyor hem de önde gelen bir kripto para analisti olarak öne çıkıyor. Novogratz bundan kısa süre önce de Bitcoin hakkında eleştirel bir açıklamada bulunarak insanların bu varlığa olan güvenlerini yitirdiklerini belirtmişti.

Novogratz yeni açıklamasında ise Y ile Z nesillerinin Bitcoin’i asıl benimseyen ve kullanan kişiler olduklarını belirtti. Novogratz’a göre gençler şu an gücü elinde tutan 75 yaş üstü kişilerin yazdıkları kurallara uyuyor ve onların getirdikleri sorumlulukları taşıyorlar. Bu da Novogratz’a ve söz konusu nesillere “adil” bir durum gibi gelmiyor.

Boomer olarak tabir edilen ve 1946-1964 yılları arasında doğan neslin ABD’yi iflas ettiren nesil olarak tarihe geçeceğini belirten Novogratz, gençlerin Bitcoin’i sevme sebebinin de bu olduğunu vurguladı. Novogratz’ın burada değindiği asıl nokta, sınırsız para basmanın ve bu çarpık düzenin gençlerde bir adalet ve özgürlük duygusu artışına yol açması gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.