reklamı kapat

Bitcoin 2-3 Yıla Altının Piyasa Değerine Ulaşabilir Mi?

Bitcoin ve altın arasındaki fark kapanabilir mi?
20:00
25 Mart 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son günlerde aynı altın gibi hareket etmeye ve sınırsız para basılmasına altın gibi tepki vermeye başladı. Dijital altın olarak görülen Bitcoin’in böylesine tepki vermesi oldukça olumlu gözüküyor ve uzun vadede durum beklenmeyen bir şekilde değişebilir.

Bitcoin ve Altın Arasındaki Fark Kapanacak Mı?

Son günlerde yaşanan sıkıntılardan dolayı yatırımcıların fiziksel altına olan talepleri ciddi anlamda arttı. Buna rağmen özellikle uçak seferlerinin iptal edilmesi söz konusu fiziksel altınların sahiplerine ulaşmasını imkansız hale getirdi ve ortada büyük bir fiziksel altın sorunu oluştu.

Bitcoin ise altın ile benzer bir yapıya ve sınırlı arza sahip olmanın yanı sıra herhangi bir fiziksel engele sahip değil. Dünya üzerinde sadece 21 milyon adet Bitcoin olabilecek ve kazılabilecek BTC miktarı her geçen gün daha da azalıyor. Altının Bitcoin ile benzer yapılara sahip olmasına rağmen BTC’nin sahip olduğu bu avantaj, bir analiste göre yakında önemli bir yükseliş getirebilir.

Bitcoin Tina olarak bilinen kripto para analisti, Bitcoin’in 2 ile 3 yıl arasında rahatlıkla altının değerine ulaşabileceğini iddia ediyor. Altının toplam piyasa değeri 7 trilyon doların üzerinde ve Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 121 milyar dolarlık bir değere sahip.

Özellikle ABD’nin karantinaya gitme ve işlerin daha da kötüleşme ihtimali hem Bitcoin hem de altın için önemli bir yükselişin kapılarını aralayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.