reklamı kapat

Binance CEO’su Açıkladı: Bitcoin Rahatlıkla 100.000’i Görebilir

Chanpeng Zhao, düşüşlere rağmen Bitcoin’in piyasa değerinin kolaylıkla 2 trilyon doları bulabileceğini ifade ediyor. 
17:00
25 Mart 2020

En popüler kripto para borsalarından Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), neredeyse tüm dünya hükümetlerinin para bastığı bu dönemde Bitcoin’in rahatlıkla ve “mütevazi” bir şekilde piyasa değerini 2 trilyon dolara çıkarabileceğini ifade ediyor. Eğer Zhao’nun dile getirdiği durum gerçekleşirse Bitcoin fiyatı da 100.000 doları görebilir.

Trilyonlar Rutin Hale Gelebilir

CZ Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, alıcıların sadece görece küçük bir kısmının lider kripto para biriminin piyasa değerini yukarıda belirtilen 2 trilyon dolar değerine çıkarabileceğini ifade ediyor.

Gerçekten de yalnızca ABD’deki koronavirüs yardım paketinin 6 trilyon dolara ulaşacağı göz önüne alındığında, bu hedef çok fazla ya da ütopik görünmüyor. Amerika’nın bu değerdeki yardım paketi Casa CTO’su Jameson Lopp‘a göre, 50 Bitcoin ağına eşdeğer ve tarihteki en büyük finansal bomba olma özelliğini taşıyor.

Bununla beraber pakette, yakın zamanda repo operasyonlarını Mart ayı sonuna kadar günde 1 milyar dolara genişleten ABD Federal Rezervinin borç verme gücünü artırmak için 4 trilyon dolarlık yeni bir hedef de yer alıyor.

Bitcoin Boğası CZ

CZ, bazen aşırı derecede yanlış olan Bitcoin fiyat tahminleri nedeniyle sürekli eleştiriliyor. CZ’nin Bitcoin hakkındaki son tweet’i, yüzde 50 fiyat çöküşünün eşiğinde çok daha uzun süre 10.000 doların altında kalma ihtimali olan bir varlık için dikkat çekici bir öngörü olarak karşımıza çıkıyor.

Bununla beraber CZ’nin her zaman Bitcoin fiyatı hakkında artış öngörüsünde olması de neden ayı piyasası söylemlerini göz ardı ettiğini de açıklıyor. Örneğin Aralık 2019’da yaptığı bir açıklamada da CZ, Bitcoin’in matematiksel olarak bakıldığında ve sınırlı sayıda arzı da hesaba katıldığında itibari paralara karşı ”sınırsız bir büyüme potansiyeli” olduğunun altını çizmişti.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.