X


Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC) Fiyatı Konusunda İddialı!

Binance CEO'su, Bitcoin'in (BTC) rekor kıracağını ima etti.
12:00
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisini yöneten ünlü CEO Changpeng Zhao, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında oldukça iddialı bir açıklama yayınladı.

Sınırsız İtibari Para, Sınırlı BTC!

 Bitcoin’in matematiksel olarak bakıldığında ve sınırlı sayıda arzı da hesaba katıldığında itibari paralara karşı ”sınırsız bir büyüme potansiyeli” olduğunun altını çizen CZ, bunun nedenini de açıkladı:

”Aslında bunun Bitcoin ile fazla alakası yok çünkü itibari paraların sınırsız arzı mevcut.”

Yayınladığı tweet’lerden birisine gelen yorumu ilettiğini ifade eden CZ, temel olarak itibari paraların sınırsız sayıda basılabilmesinin, sınırlı sayıda üretilebilecek olan Bitcoin‘e olan ilgiyi arttıracağını vurgulamış oldu.

ABD’nin merkez bankası FED, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada önümüzdeki 30 günlük süre içerisinde 425 milyar dolar gibi inanılmaz değerde parayı piyasaya süreceğini belirtti. Bu hemen hemen Bitcoin’in piyasa değerinin üç katı bir seviyeye tekabül ediyor ve sadece ABD’nin dış borcu bile önümüzdeki yıllarda büyük bir küresel krizin etkilerinin hissedilebileceğini göstermekte. Bu haberden de okunabileceği üzere, doların değer kaybetmesi ilk olarak Bitcoin’e yarayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar