reklamı kapat

Binance Borsası 76.000 Bitcoin Transferi Yaptı!

Binance milyonlarca dolarlık BTC'yi 1,5 dolara aktarmayı başardı.
21:00
20 Mart 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün dudak uçuklatacak cinsten bir transfer yaptı. Binance geçtiğimiz haftalarda ve aylarda çok fazla sistemsel sıkıntı ile gündeme gelse ve kullanıcıların tepkilerini çekse de, hala Bitcoin (BTC) miktarı konusunda önde gelen platformlardan birisini olduğunu da bu şekilde kanıtladı.

Binance’den Dev Bitcoin Transferi

Dev borsa 470 milyon dolar değerinde Bitcoin’i (76.125 adet) sadece ama sadece 1,50 dolarlık işlem ücreti ile göndermeyi başardı. Bitcoin’in tam da yükselişe geçtiği ve 6.800 dolara kadar zorlamalar yaptığı anlarda yapılan bu Bitcoin transferi Twitter üzerinden görülünce büyük bir panik oluştu.

Buna rağmen Binance’in yaptığı işlem anlaşılınca, Bitcoin’in sunduğu avantajlar bir kere daha ortaya çıkmış oldu. Normalde başka bir ülkeden bir diğer ülkeye veya aynı ülkedeki bankalar arasında bile 470 milyon dolar  gibi büyük bir işlem yapıldığında ödenecek ücretler ciddi bir seviyeye ulaşıyor. Bunun yanı sıra işlemin tamamlanması da sınır ötesi işlemlerde günleri hatta haftaları alabiliyor.

Binance kripto para borsası ise servet değerinde BTC stoğunu 1,50 dolara ve dakikalar içerisinde hiçbir sorun olmadı gerçekleştirmeyi başardı. Borsa CEO’su Changpeng Zhao da işlem yapılmadan önce yatırımcıları uyardı ve bunun bir dump yani satış işlemi olmadığını vurguladı.

Normalde bu gibi işlemler piyasada fark edilince yatırımcıları ciddi bir korku sarsa da, Binance’in attığı adım bunu önlemeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.