X

Binance Açıkladı, Bitcoin (BTC) Düştü, DeFi Token’ları Yükseldi!

Binance’in Çin ile ilgili kararının açıklamasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı düşerken DeFi token’larının fiyatları arttı. 
09:45
13 Ekim 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance, Çin’de yaşayan kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından lider kripto para birimi Bitcoin’de gözle görülür bir düşüş yaşanırken DeFi token’larının fiyatlarında artışlar görülüyor.

Bitcoin 1.100 Dolar Geriledi

Bitcoin (BTC) 11 Ekim’de 57.900 dolara kadar yükseldikten sonra bir düzeltme yapmaya başladı. Ancak bugün Binance tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte fiyat, 54.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Dolayısıyla bu haber ile BTC anlık olarak 1.100 dolarlık düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance gibi büyük bir borsanın yaptığı böyle bir açıklama sonrasında aslında fiyatın gerilemiş olması çok şaşırtıcı bir durum olmadı. Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada 55.400 dolar üzerinde işlem görüyor. Bu da 55.000 dolar bandında önemli bir alım baskısı olduğu yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.

DeFi Token’lara İlgi Anında Arttı

Daha önce de Çin’in yasaklarının ardından DeFi token’larına olan ilgide ve dolayısıyla fiyatlarda artışla karşılaştık. Binance’in hamlesi sonrasında da DeFi token’larının fiyatlarının arttığı görülüyor.

Örneğin; UniSwap (UNI) %5’in üzerinde değer kazanırken, PancakeSwap (CAKE) %9’un, dYdX %6’nın ve SushiSwap %3’ün üzerinde artış kaydetti.

Dolayısıyla Çin ile ilgili bir negatif gelişme daha Bitcoin fiyatını aşağı çekerken Defi token’larının fiyatlarını yükseltmiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar