X


Binance 2 Saatliğine Bazı İşlemleri Askıya Alacak! Yarın Kaçta Olacak?

Hangi işlemler askıya alınacak ve yatırımcılar nelere dikkat etmeli?
23:34
28 Eylül 2021

Dünyanın hacim açısından en büyük borsası olan Binance yarın 2 saatliğine bazı işlemleri askıya alacak. Daha önce programlanmış olan bu güncelleme sistem performansını iyileştirmeyi hedefliyor. Bakım sırasında Binance hesabınızla giriş yapabileceksiniz ancak birçok işlem bakım bitmeden açılmayacak. Bakım süresi boyunca fiyatın değişkenliğinden zarar görmemek için emir iptali de yapabileceksiniz.

Askıya Alınacak İşlemler

Öncelikle hatırlatmakta fayda var bakım süresi boyunca askıya alınmayan işlemlerde de aksaklıklar yaşanabilir endişelenmeyin. Hesapta oturum açma, emir iptali ve fon aktarımlarıyla alakalı bir sorun yaşanması beklenmiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak çekim, spot alım satım, p2p, dönüştürme, OTC alım satım, kart ile kripto alış, TRY yatırma ve TRY çekme gibi işlemler bakım süreci boyunca yapılamayacak. Yani banka hesabınıza para çekecek veya kripto bozduracaksanız acele etmenizde fayda var çünkü yarın 2 saatliğine bu işlemlerden mahrum kalacaksınız.

Binance Bakım Kaçta Bitecek?

Bakım yarın (29.09.2021) Türkiye saatiyle 10:00’da başlayacak. Binance bakım bitiş saati olarak 12:00 duyuruldu ancak bunun bir miktar sarkma ihtimali de bulunuyor. Bakımın uzaması durumunda endişe etmeniz gerekmez, daha önceki bakımlarda da birebir saatin tutmadığını az da olsa gördük.

Kripto ve itibari para çekimlerinde sorun yaşanmaması için saat 09:50 itibariyle işlemler askıya alınacak. Yani çekim taleplerinizi son dakikaya bırakmamanız gerekiyor. Bakım tamamlandığında Binance sosyal medya hesaplarından bu duyurulacak daha önce de söylediğimiz gibi bitiş saati tahminidir ve uzayabilir.

Vadeli işlem açmış kullanıcılar fiyattaki dalgalanmadan dolayı ciddi kayıplar yaşayabilir. Bu yüzden Binance marj pozisyonu olan kullanıcılarını bu risk konusunda da uyarıyor.

Büyük borsalar tarafından yapılan bakımlar birçok botun algoritmaları ile oynar yani gün içinde daha volatil bir piyasa bizi karşılayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar