X


Coinbase Tuttuğu Kriptoları Açıklıyor: Belirsizlikte Coinbase’in Tercihi Altcoinler!

Kripto piyasası, 2022'nin başından beri belirsizler içerisinde sürüklenirken borsa devlerinden Coinbase, bu projelere yatırım yaptığını açıklıyor.
19:10
23 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto borsası devi Coinbase, 2021’in sonundan beri gördüğümüz ve içinden çıkamadığımız bu makro ekonomik belirsizlik zamanlarında her şeye rağmen yatırım yaptığı kripto projelerini açıklıyor. Coinbase, konu hakkında özellikle 2022 ilk çeyreğine dair portföyünün ayrıntılı dökümünü paylaşıyor. Ayrıca borsa, istikrarsız ilerleyen bu makro ekonomik ortamda gelecek planlarına dair bilgiler de sunuyor.

Borsanın Tercihleri

Coinbase sözcüsü, sağlıklı olmayan bu makro zorlukların arasında birçok kripto yatırımcısının gergin olduğunun altını çiziyor. Sözcü, şirket olarak stratejilerinin pek değişmeyeceğini ve güvendiği projelere 2018 ayı piyasasında bile finansmanlarını çekmediklerini belirtiyor.

Bu süreçte Coinbase, Compound (COMP), OpenSea, Polygon (MATIC), Near Protocol (NEAR) ve Messari gibi projelere inanarak bu platformların erken yatırımcısı olduğunu hatırlatıyor. Bu ve benzeri sebeplerle Coinbase, daha geniş piyasa koşullarından bağımsız olarak sektörü ileri taşıyan kaliteli projelere yatırım yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Web3 ve Diğerleri

Bunun yanı sıra Coinbase, 2022’nin ilk çeyreğinde zincirler arası platformlara ve web3 yatırım yapmalarının blockchainde sermaye akışı talebi yarattığını belirtiyor. Coinbase, özellikle LayerZero, ZK Link, LiFi, Foxchain, Socket’e yatırım yaptıklarını açıklıyor. Öte yandan Coinbase, Ethereum (ETH)’nin rakibi olan Polkadot (DOT)’a ciddi bir yatırım yaptıklarını da iletiyor. Bu yatırım ile beraber Coinbase, Polkadot’un 2022’nin ilk çeyreğinde önemli bir ağ aktifliği kazandığını da itiraf ediyor.

Ayrıca Coinbase, Acala, Moonbeam, Parallel Finance ve Astar’a da yatırım yaptıklarını ve bu yatırımlarla Polkadot’un derinliklerine daldıklarını ifade ediyor. Coinbase, blockchain tabanlı oyun firmalarını da es geçmediklerini ve onlardan olan Joyride, Ancient8 ve Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı Yuga Labs’a yatırım yaptığını bildiriyor. Bu hamleleri ile dev borsa, hem projeleri desteklediğini gösteriyor hem de projelerin güvenirliğine daha çok katkıda bulunmuş oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar