reklamı kapat

Beklenen Avalanche Projesi, Üç Büyük Borsa Müjdesi İle Geliyor

Avalanche bugün ana ağı ile beraber resmen görücüye çıkıyor.
17:17
21 Eylül 2020

Hem yerel hem de küresel kripto para sektörünün en bilinen isimlerinden birisi olan Prof Dr. Emin Gün Sirer’in uzun bir süreden beri üzerinde çalıştığı ve liderlik ettiği kripto para projesi Avalanche (AVAX), sonunda bugün yatırımcılarla buluşuyor. AVAX Token’ı piyasaya çıkar çıkmaz üç büyük kripto para borsası tarafından listelenecek ve bunların birisi Huobi, diğeri Gate.io ve üçüncü bir borsa ise CoinEX oldu.

Huobi tarafından yapılan açıklamada işlem çiftleri tam olarak belirtilmese de Gate.io şu an için AVAX/USDT, ve AVAX/ETH işlem çiftlerini kullanıma açacak. Peki bir anda gündeme oturan Avalanche projesi nedir ve neyi hedefliyor?

AVAX, Ethereum’a Rakip Olacak

AVAX’in saniyede Ethereum gibi rakiplerinden çok ama çok daha fazla işlem yapma olanağı tanıyacağı belirtiliyor. Hem işlem kapasitesi hem de işlemlerin sonlandırma  hızını devrimsel bir şekilde değiştirmeyi hedefleyen AVAX projesinin ana ağını piyasaya sürmesi ile birlikte DeFi sektöründe de büyük bir değişim yaşanması bekleniyor.

Ava Labs da bu adım ile birlikte merkeziyetsiz bir şekilde kredi veren,  takas desteği sunan ve stablecoin hizmeti veren birçok projeye ev sahipliği yapabilecek. DeFi sektörünün potansiyelini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalındığı ve yüksek işlem sayıları ile ücretlerinin bunun önündeki en büyük engel olduğu biliniyor. AVA ise hem atomik takas hem de hızlı ve güçlü işlem verimliliği ile bütün bunların önüne geçmeyi hedeflemekte.


Fonlamada 60 milyon dolardan fazla para toplayan Emin Gün Sirer‘in önderlik ettiği Ava Labs’ın kripto parası büyük ihtimalle önümüzdeki haftalarda da dikkatleri üzerine çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.