reklamı kapat

Bancor Coin Nedir?

Bancor Coin kullanıcılarına kripto paralarını istediği coin ile aracılara ihtiyaç duyulmadan değiştirme şansı sunan bir ağdır.
15:00
29 Mayıs 2020

Bancor Coin kullanıcılarına sahip olduğu kripto paraları istediği coin ile anında değiştirme şansı sunan ve aracılara ihtiyaç duyulmadan tamamen merkezsiz çalışan bir ağdır.

Bancor Nedir?

Bancor protokolü akıllı sözleşmeleri likidite ağına bağlayan bir sistem sunuyor. Likidite ağında toplanan kripto paralar sayesinde token’ların dönüştürülmesi oldukça hızlı hale geliyor. Bancor’un kurucu üyeleri arasında İsviçreli ve Belçikalı girişimciler bulunuyor.  Ünlü Bitcoin boğası Tim Draper ise Bancor’un danışmanları arasında yer alıyor.

Bancor Wallet

Bancor geliştiricilerinin “bağlayıcı modüller” adını verdiği akıllı sözleşmelerle Bancor wallet (cüzdanlarda) farklı kripto paralar saklanıyor ve kullanılacak token’lar akıllı sözleşmeler aracılığıyla diğer token’larla değiştirilebiliyor. Böylece ağdaki bütün token’lar birbirine bağlanmış oluyor ve likidite sorunu ortadan kalkıyor.

Bancor Coin Yorum

Bancor ağında kullanılan Akıllı Token’lar başka para birimlerine istediğiniz anda değiştirilebilen para birimi olarak yorumlanabilir. Bancor Akıllı Token’ları ve akıllı sözleşmeleri alım satım işlemlerinde kullandığından ve 2. kişilere ihtiyaç duyulmadığından dolayı borsalardan farklı bir ticaret yöntemi sunuyor.

Bancor Token

Kripto para borsalarında BNT kısaltmasıyla temsil edilen Bancor, platformunda bulunan herhangi bir token’a dönüştürülebiliyor. Akıllı sözleşmelerde değişim için tutulan token’lar merkez bankalarının döviz rezervi saklayıp dönüştürmesiyle benzerlik gösteren bir sistem. Ayrıca Bancor protokolü saydamlık esas alınarak yazıldı, bu yüzden akıllı sözleşmelerde bulunan bancor token ve kripto paralar görülebiliyor ve işlemler takip edilebiliyor.

Bancor Coin Fiyat

Bancor Coin, kısa ismiyle BNT Coin, 2018 yılının başlarında aşağıdaki Bancor fiyat grafiğinde görebileceğiniz gibi 10,50 dolar ile en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para piyasası geneliyle birlikte hareket eden BNT, bu yazının yazıldığı sıralarda 0.84 dolardan işlem görüyor. Şu anda dolaşımdaki token sayısı 69 milyon BNT ve BNT piyasa arzı 76 milyon olarak sınırlandırıldı.

Bancor Coin Nasıl Alınır?

Bancor Coin, BNT kısaltmasıyla kripto para borsası Binance’de işlem görüyor. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.