X

Balinalar XRP Almaya Başladı: XRP Fiyat Hedefi Belli Mi?

XRP fiyatı hangi seviyeye kadar çıkabilir?
10:10
20 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %3’lük bir yükseliş elde ederek 0,247 dolar seviyesinin üstüne kadar tırmanmayı başardı. Haftaya oldukça iyi bir başlangıç yapan XRP, bu artışını balinalara borçlu olabilir.

Analiz firması Santiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında 13 Ekim tarihinden beri 14 yeni balinanın XRP’ye ilgi duymaya başladığı görülüyor. Fiyat düşerken 13 yeni balinanın ağa katılması tahmin edileceği gibi ertesi hafta fiyatın yükselmesini sağladı.

Balinaların sağladığı artan alış baskısı, yakında fiyatı 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin üstüne yani 0,30 dolara kadar çekebilir. Tabii ki bunun gerçekleşmesi için bireysel yatırımcıların da herhangi bir satış baskısı oluşturmaması gerekiyor.

Balinaların XRP Fiyat Hedefi Belli

Daha önce balinaların ortaya çıkması ile XRP fiyatı 0,33 dolara kadar çıkmış ancak Mart ayındaki düşüş nedeniyle 0,11 dolara gerilemişti. Bunun devamında toparlanma yaşasa da Eylül ayındaki düşüş balinalara yeniden alım fırsatı yaratmış gibi gözüküyor. XRP balinalarının 0,30 dolara kadar alım yapmaya devam edecekleri tahmin edilmekte ve bu da fiyat hedefini belli ediyor.

XRP fiyatı Ripple’ın attığı adımlarla da yakından ilişkili ve son dönemde duyurulan yeni Ripple ortaklıkları balinaların amacına hizmet edip fiyat yükselişini daha da şiddetlendirebilir. Eğer XRP/USD işlem çifti 0,30 doların üzerine çıkarsa kısa vadede 0,38 doların bile görülme ihtimali bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar