X


Balinalar Shiba Inu (SHIB) Varlıklarını Satma Eğiliminde: Büyük Oyuncularda Trend Nasıl Değişir?

WhaleStats verilerine göre bazı büyük adresler 400 milyon dolarlık kayıp ile Shıba Inu varlıklarını elden çıkardı.
15:05
6 Aralık 2021

Ethereum ağındaki en büyük adresler 2021’de kripto para piyasasındaki en güçlü üçüncü düzeltmeden fonlarını kurtarmayı başardı. WhaleStats verilerine göre bazı büyük adresler 400 milyon dolarlık kayıp ile Shıba Inu varlıklarını elden çıkardı.

Balinalar Shiba Inu’dan Vazgeçiyor

Balinalar Shiba Inu varlıklarını satınmış olsalar da cüzdanlarındaki hakimiyet konusunda popüler meme token’ın payı hala üst seviyelerde yer alıyor. Kripto para piyasası genel trendinin aşağı yöne eğilimi, en popüler meme token’lardan biri olan Shiba Inu’ya da ağır darbe vurdu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kaydedilen verilere göre Shiba Inu, piyasada izlenen en yüksek değerinden bu yana %62 oranında düştü. SHIB, yeni bir yükselme döngüsüne girme çabalarında bulunsa da orta vadede ralli tetikleyen bireysel yatırımcıların satın alma gücünün düşmesi nedeniyle bunu başaramadı. Hem alım satım hem de işlem hacmi göstergelerine göre bireysel yatırımcılar Shiba Inu’yu terketme eğiliminde konumlanarak diğer kripto paralara yöneliyor.

WhaleStats’a göre piyasadaki satın alma gücünün çoğunluğundan balinalar sorumludur. SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana balinaların yoğun ilgi gösterdiği ve her düşüşte sepetine eklediği kripto paraların başında geldi.

Balina Trendi Nasıl Değişir?

Kripto para piyasasındaki aşağı yönlü eğilimin şiddetlenmesi ile birlikte balinalar varlıklarını daha küçük altcoin’ler yerine güçlü oynaklık artışlarıyle mücadele eden sabit paralara veya sektörün büyük varlıklarına kaydırma eğilimindedir. Bununla birlikte Shiba Inu daha önce piyasadaki en güçlü aktörlerden biriydi.

Dogecoin (DOGE) ve Avalanche (AVAX) düşüş seansında %20 ila %25 arasındaki değer kaybetti. Shiba Inu ise 24 saat içerisinde %15 kayıpla işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar