X


Balinalar Popüler Meme Coin’den Vazgeçmiyor! Yeni Bir Alım Dalgası Başladı

SHIB bakiyesi yüksek cüzdanlar varlıklarını %42 yükselterek düşüş dönemini değerlendirme stratejisini seçti.
18:15
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

WhaleStats verilerine göre son 24 saat içerisinde balinalar Shiba Inu varlıklarını agresif bir şekilde artırdı. Tüm dünyada Black Friday olarak bilinen indirim dönemi, kripto para piyasasında geri çekilme ile ilişkilendirilerek yatırımcıların portföyüne daha fazla kripto para eklemesine yol açtı.

Balinalar Shiba Inu Satın Almaya Devam Ediyor

SHIB bakiyesi yüksek cüzdanlar, varlıklarını %42 yükselterek düşüş dönemini değerlendirme stratejisini seçti. Ayrıca WhaleStats, fon dağılımının daha doğru bir temsilini göstermek adına borsa cüzdan ve projelerini ölçüme hariç tutar. Verilere göre en büyük Ethereum cüzdanlarının ilk 1000’i artık önceki miktardan %42 daha fazla token tutuyor. Toplam ortalama SHIB bakiyesi şu anda 2.5 milyar Shiba Inu token olarak belirlendi.

Daha önce balinalar çeşitli borsalarda SHIB satın alma eylemi göstermişti. Ancak genel piyasa trendi ve momentum eksikliği nedeniyle Shiba Inu fiyatında bir yükseliş trendi görülemedi. Shiba Inu, yaklaşık 72 saattir 0.000039 dolar fiyatta kalarak rekor düzeyde düşük oynaklıkla işlem görüyor.

İşlem Hacmindeki Önemli Düşüş

Balina adresleri üzerindeki SHIB ortalama bakiyesi önemli ölçüde artarken çoğunlukla bireysel yatırımcılar tarafından sağlanan işlem hacmi %36 oranında azaldı. Bunun arkasındaki nedenler ise kripto para piyasası düzeltme evresi ve SHIB/USD çiftindeki aşırı düşük oynaklığa bağlandı.

Shiba Inu popülaritesindeki ani yükseliş, %70’e ulaşan oldukça yüksek günlük oynaklığı izlemişti. Ortalama %10’luk bir oynaklık düşüşü ve %60’lık bir fiyat düzeltmesiyle bireysel yatırımcıları çoğu diğer dalgalanmaları yakalamak adına popüler meme token’i terketti. Fonlarını diğer projelere kaydıran SHIB yatırımcıları, meme coin’i yalnız bıraktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar