Balinalar 2 Haftada Bu DeFi Altcoin’ine 75 Milyon Dolar Yatırdı!

Uniswap'ın (UNI) son başarıları gözden kaçmadı ve dev kripto para balinaları DeFi altcoin'ine 2 haftada 75 milyon dolar yatırdı.
17:20
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analitik şirketi Santiment’ın verilerine göre, en büyük Uniswap yatırımcıları, UNI varlıklarına 16 günde 10 milyondan fazla token ekledi. Söz konusu veri, cüzdanında 10 bin ila 1 milyon UNI tutan dev Uniswap balinalarının alımını yansıtıyor.

75 Milyon Dolarlık Alım

Balinaların yoğun ilgi göstererek iki haftada 75 milyon dolar yatırdığı UNI’nin fiyatı bu dönemde yüzde 25 yükseldi. UNI fiyatı, yazım sırasında 3 Mayıs 2021’de ulaştığı 44,97 doların yüzde 84,76 altında, 6,87 dolardan işlem görüyor.

Balinaların yaptığı alımın büyüklüğü dolaşımdaki UNI miktarı referans alınarak yapılan bir hesaplama ile daha net görülebiliyor. Şu anda dolaşımdaki UNI token’ının miktarı 734 milyon ve balinaların yaptıkları 75 milyon dolarlık UNI alımı dolaşımdaki arzın yüzde 1,5’ine karşılık geliyor.

Balinalar Neden UNI Alıyor?

Balinaları UNI almaya iten faktörün ne olduğunu anlamak ve anlamlandırmak zor değil. Uniswap‘ın en büyük Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) olduğu ve olmaya devam ettiği gerçeğine ek olarak, platformdaki işlem hacimleri en büyük üç merkezi kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in yüzde 50’sine karşılık geliyor.

Aynı zamanda Uniswap, kripto para ticaretinde yerinde saymıyor ve NFT alanında şimdiden ciddi adımlar atıyor. Genie’nin satın alınmasından Sudoswap’ın platformuna mevcut entegrasyonuna kadar, Uniswap bu sonbaharda tam teşekküllü bir NFT varlık alım satım çözümünü sunmaya hazırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar