Balina Akını İle Karşı Karşıya Olan Bu Altcoin Yükseliş Sinyali Veriyor!

En büyük altcoin önceki birkaç ayda meydana gelen kayıpları silmesinin ardından bin 260 doların üzerine çıktı. Altcoin'in fiyatı 16 Aralık'taki yerel dip seviyesinden sonra büyük yatırımcıların toplu olarak coin almaya başladıkları görüldü.
08:13
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) fiyatı, önceki birkaç ayda meydana gelen kayıpları silmesinin ardından bin 260 doların üzerine çıktı. ETH fiyatının 16 Aralık’ta bin 168 dolarla kaydettiği yerel dip seviyesinden sonra kripto para piyasasındaki büyük yatırımcıların toplu bir şekilde ETH almaya başladı. Balinaların son birkaç gün içinde artan aktivitesi nedeniyle Ethereum fiyatında yüzde 5’lik bir artış yaşandı ve veriler altcoin’in yükseliş sinyali verdiğini ortaya koyuyor.

Yüksek Balina Aktivitesi

On-chain (zincir üstü) analiz platformu olan Santiment, önceki gün boyunca balinalar tarafından 611 işlem yapıldığını bildirdi; bu işlemlerin değeri 100 bin doların üzerindeydi. Ancak Perşembe günü, bu sayı daha da arttı ve toplamda 1 milyon dolar civarında olan 419 işleme doğru koştu. Veriler ayrıca, balinalar arasında Ether için sürekli artan bir talep olduğunu ve bunun da önceki açıklamaya güven verdiğini gösteriyor.

Ethereum’un Fiyat Performansı

Santiment tarafından bildirilen balina işlemlerindeki bu artış, 16 Aralık’ta kaydedilenden daha yüksek bir büyüklüğe sahip. Bu veri için yapılabilecek ana yorum, balinaların altcoin konusunda yükselişe geçtiği ve sonuç olarak fırsat varken daha fazla miktarda alım yaptıkları. Bu tür büyük kripto para yatırımcılarından gelen böylesi bir destek, volatilitenin devam etmesini sağlayabilir ve Ethereum fiyatını daha da yükseltebilir.

The Merge ile iş ispatı (PoW) mutabakat mekanizmasından hisse ispatı (PoS) mutabakat mekanizmasına başarılı bir geçişin ardından ETH yatırımcıları için bir sonraki önemli dönüm noktası, Ethereum’un 2020’nin Aralık ayındaki ETH 2.0 sözleşmenin kilidinin açılması olacak. Geçtiğimiz haftalarda geliştiriciler, token kilidinin açılmasına ekosistemdeki diğer güncellemeden daha yüksek bir öncelik verdiklerini ve bunun Şangay hard fork’undan sonra gerçekleşmesini planladıklarını bildirdiler.

ETH fiyatı bu yazının hazırlandığı sırada bin 259 dolardan işlem görüyor. Kripto veri platformu CoinMarketCap’in verilerine göre bu, son 24 saatte yüzde 0,02’lik bir artışı temsil ediyor ve son yedi gündeki yüzde 4,9’luk artışının aksine.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar