reklamı kapat

Bakkt Artık Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Sigortasına Sahip!

Bakkt Warehouse'ın sigorta miktarı 500 milyon doları aştı.
22:00
18 Mayıs 2020

Intercontinental Exchange’in alt kurumu olan Bitcoin (BTC) alım satım platformu Bakkt, yapılan son duyuruya göre şimdiden kripto para depolama hizmetine 70’den fazla kurumsal müşteri çekmeyi başardı.

Bakkt Warehouse Müşterilerinin Sayısı 70’i Geçti

Şirket başkanı Adam White tarafından yapılan açıklamaya göre Bakkt bu bağlamda yatırımcıları korumak adına tamı tamına yarım milyar dolarlık bir Bitcoin sigorta opsiyonunu da devreye aldı. ICE destekli Bakkt‘ın depolama kolu Bakkt Warehouse aslında 9 Eylül tarihinde piyasaya giriş yaptı ve hızlı bir şekilde yol aldı.

Kurumsal yatırımcıların çok ihtiyaç duyduğu güvenli kripto para depolama hizmetini sunan Bakkt Warehouse’a yönelik ilginin ciddi anlamda arttığı da görülüyor. Bakkt’ın Marsh isimli brokerage firması ile yaptığı ortaklık sayesinde firmanın artık 500 milyon dolarlık sigortası bulunuyor.

Bunun yanı sıra 2019 yılının Eylül ayında da depolama hizmetinin 125 milyon dolarlık sigortaya sahip olduğu açıklanmıştı ve görünüşe göre Bakkt kullanıcılarının olası bir saldırıdan doğan zararları 625 milyon dolara kadar karşılanabilecek.

Bakkt Warehouse cephesinde işler iyi gitse de Bitcoin alım satım platformu Bakkt için aynı şey söylenemiyor. Bakkt’ın kısa süre içerisinde bir CEO’su daha istifa etti ve Mike Blandina Nisan ayında görevinden ayrıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.