Ayı Piyasası Çılgınlığı: Shiba Inu ve 6 Altcoin Bu Hafta Kapış Kapış Gidiyor!

Krito paralar ayı piyasasının pençesinde zor günler geçirirken, önde gelen Ethereum (ETH) balinaları bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor. 
13:55
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Krito paralar ayı piyasasının pençesinde zor günler geçirirken, önde gelen Ethereum (ETH) balinaları bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor.

Shiba Inu, Yine Odak Noktası Oldu: Metaverse!

Shiba Inu (SHIB) ayı piyasasında değerinin %90’ını kaybetmesine rağmen Ethereum (ETH) balinalarının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Balinalar, düşüşler sırasında hesaplarına milyarlarca SHIB  ekledi. Gimli olarak bilinen ünlü balina, bu hafta başlarında 386 milyar Shiba Inu aldı. Peki SHIB’e yönelik artan ilgiye ne sebep oldu? Uzmanlara göre, metaverse projesi bu ilginin temel nedeni olabilir. Shiba Inu geliştiricileri, geçen hafta metaverse ve GameFi projelerindeki ilerlemeyi paylaştı. Buna göre oyun tasarımcısı William Volk liderliğindeki oyun için önümüzdeki günlerde bazı açıklamalar gelebilir. En büyük 10 Ethereum balinasından biri olan Gimli, ayı iyasasında hesaplarındaki SHIB miktarını artırmaya devam ediyor.  WhaleStats’a göre, iki balina toplam 3.5 milyar dolar değerinde 533 milyar SHIB satın aldı. Gimli tek başına 386 milyar SHIB alırken, BlueWhale0159 adlı başka bir balina 147 milyar SHIB ekledi.

SHIB ayrıca, en büyük Ethereum yatırımcıları tarafından en çok alınan altcoin olmaya devam ediyor. Balinalar, SHIB’in yanı sıra FTX Token (FTT), Decentraland (MANA) ve Polygon (MATIC) gibi başka altcoin’lere de büyük ilgi gösteriyorlar. Balina alımlarına ve güncellemelere rağmen SHIB bu hafta %12 düşüş kaydetmekten kurtulamadı. Robinhood, Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelenen meme coin, an itibariyle 0.000011 dolardan işlem görüyor.

APE ve GALA’ya İlgi Artıyor

Ethereum balinaları ayrıca, bu hafta ApeCoin (APE Coin), GALA ve Smooth Love Potion (SLP) biriktirdi. Balinalar, iki haftadır metaverse tabanlı altcoin Ape Coin’e büyük ilgi gösteriyor. Bu ilgiden sonra ApeCoin 7 dolar seviyesini test etti. Ape Coin fiyatı, son düzeltmeden sonra 5.54 dolara geriledi.

ApeCoin ile değer kazanan GALA 0,60 dolara yükselse de son düzeltme ile 0,48 dolara geriledi. GALA, ayı sezonunda en çok kaybeden kripto para birimlerinden biri oldu. Piyasa değerine göre bir dönem ilk 50 arasında yer alan GALA,  sıralamada 111. sıraya geriledi. Smooth Love Potion (SLP), Axie Infinity metaverse platformunda kullanılan bir token konumunda. SLP Coin, bu hafta %3 artışla 0,0040 dolara yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar