Axie Infinity Yükselişe Başlayabilecek Mi? Grafikler Ne Söylüyor?

Play-2-earn oyunların atası olarak kabul edilen Axie Infinity tüm zamanların zirvesi olan 166 dolar seviyesinden çok uzakta işlem görüyor.
22:00
26 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Axie Infinity (AXS) düşüş eğilimi içinde işlem görüyor ve yatay direnç alanı tarafından reddedildi, bu da düşüş eğiliminde olabileceğini gösteriyor. AXS, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 166 dolara ulaştığından beri düşüyor. Şimdiye kadarki aşağı yönlü hareket Haziran ayında 11,85 dolara kadar düştü. Fiyat o zamandan beri hafifçe sıçramış olsa da, önemli bir yukarı yönlü hareket başlatamadı.

En yakın destek alanı, Mayıs 2021’in en yüksek seviyeleri tarafından oluşturulan 9 dolarda. Fiyat buna yakın işlem görürken, haftalık RSI düşüyor ve 50’nin altında, bu nedenle olası bir yükseliş eğilimi belirtisi gösteremiyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %91 düştü.

Potansiyel Sıçrama

Kripto para traderı @MTI_Trading, fiyatın bir birikim aralığında işlem gördüğünü ve yakında yükselebileceğini belirterek AXS grafiğini tweetledi. MTI_Trading’e göre günlük grafik, potansiyel bir sıçrama olasılığını desteklemekte. Bunun iki ana nedeni, azalan bir direnç çizgisinden kırılım ve günlük RSI’daki yükseliş ayrışması.

Ayrıca, RSI 50’de işlem görüyor ve yükseliş eğilimi çizgisi (yeşil hat) hala sağlam. Böyle olduğu sürece, trendin yükseliş olması mümkün olabilir. Bununla birlikte, fiyat 18 dolarlık direnç alanı (kırmızı simge) tarafından da reddedildi ve ardından keskin bir şekilde düştü. Trendin yükseliş olarak onaylanması için AXS’nin bu direnç çizgisinden çıkması gerekiyor.

Kısa Vadeli AXS Verileri

Son olarak, altı saatlik grafik, fiyatın bozulacağını gösteren düşüş eğilimi gösteriyor. 18 dolarlık direnç alanı tarafından reddedilmenin yanı sıra AXS, Temmuz’un en düşük seviyesinden bu yana yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor.

Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir, bu da bir kırılımın muhtemel olacağı anlamına geliyor olabilir. Ayrıca fiyat, kanalın ortasının altında işlem görüyor. Bir kırılım meydana gelirse, daha önce belirtilen 10 dolarlık alana doğru bir düşüş beklenilebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar