Avrupa Parlamentosu Üyesi Ripple Organizasyonunda Konuştu

Eva Kaili katıldığı Ripple organizasyonunda değerlendirmelerde bulundu.
19:09
10 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple’ın düzenlediği bir organizasyonunda konuşan Avrupa Parlamentosu üyesi Eva Kaili Blockchain teknolojisi hakkında görüşlerini ifade etti.

Blockchain Gelişimleri

Organizasyonda konuşma yapan Kaili 2014’te politikacı olduğu için organizasyonlara katılamadığını söyledi. O günlerden bu yana Blockchain’e ilgisinin attığı söyleyen Kaili, Blockchain hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istediğini ve derinlemesine araştırma fırsatı bulduğunu dile getirdi. Politikacıların pozitif yaklaşımda bulunması gerektiğine, geleneksel yaklaşımların potansiyeli yüksek teknolojilerin gelişiminin önüne geçebileceğine değindi.

Kaili 5 yıl öncesine göre şu anda çok farklı bir konumda olduğumuzu dile getirdi. Avrupa’daki düzenleyicilerinin ve bankalarının Blockchain ve dijital değerlere olumlu yaklaşmaya başladığını belirtti. Yeni olgunlaşan teknolojinin görmezden gelinmemesi için iki neden öne sürdü: Dijital değerlerin dünya liderleri tarafından kabul görmeye başlaması ve Avrupa Birliği’nin düzenlemelere yeni yaklaşımı.

Kripto Para Düzenlemeleri

Dijital değerlere ve Blockchain’e karşı savunmaya geçen dünya liderlerinin artık bardağa dolu tarafından baktığı söylenebilir. Kripto paralar birçok büyük firma tarafından kabul edildi, kripto paralarla ilgili girişimler yapıldı ya da yapılması planlanıyor.

Diğer yandan merkez bankaları ve yönetimler düzenleme çerçevelerini yeniliklerin önünü açmak adına değiştirmeye istekli. Bu konuda özellikle sınır ötesi ödeme ve para gönderimlerini hızlı ve az maliyetli hale getirmek önemseniyor. Ripple şirketi bu alanda dünya liderleriyle rekabet etmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su da Ripple ile ortaklık kurabileceklerini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar